"Чекає інфляційний шок": Росіян попередили про потужний удар

У Росії в 2018 році через санкції, заборону валютних операцій для держбанків і зростання цін на нафту інфляція перевищить офіційний прогноз у 3,4%, а вартість долара може скласти 70 руб./$. Про це пише "Газета.ру", повідомляють Патріоти України.

"Курсова динаміка у нас розвивається вище того прогнозу, який був закладений у серпні, зрозумілі причини, чому це відбувається - це пов'язано з глобальними ринками, можливими санкціями... Тому інфляція буде вищою, ніж 3,4%, що у нас закладено в прогнозі", - процитувало інформацію міністра Мінекономрозвитку РФ Максима Орешкіна видання.

Російські аналітики більш песимістичні в своїх оцінках. Вони впевнені, що на початку 2019 року росіян може чекати інфляційний шок.

За словами аналітика "Алор Брокер" Олексія Антонова, курс долара до рубля легко подолає позначку 70 уже до кінця 2018 року. Очікуване в 2019 році в Росії підвищення ПДВ до 20% "розжене інфляцію як мінімум на 2 додаткових відсотка, а може і більше", впевнений експерт.

На думку аналітика компанії "Фінам" Олексія Коренєва, зростання ПДВ призведе "як до прямого негативного ефекту для економіки Росії у вигляді підвищення цін, так і до непрямого - цей захід збільшить витрати для бізнесу та, як наслідок, знизить інвестиційну активність і в цілому бізнес-середовище".

Старший аналітик "БКС Капітал" Сергій Суверов через девальвацію рубля прогнозує в 2019-му зростання цін на рівні 5,5-6%. За даними Центробанку, росіяни очікують у наступні 12 місяців зростання інфляції на рівні 9,3%. Жителі Росії виділяють особливі категорії-маркери, за якими оцінюють майбутні темпи зростання цін. Перші позиції належать цінам на бензин. 43% опитаних упевнені, що в разі подорожчання бензину прискориться інфляція. На другому і третьому місцях - ослаблення рубля і ціни на продукти в цілому (33 і 30% відповідно).

Згідно з даними Росстату, найбільше з продуктів харчування в 2018 році подорожчали пшоно - на 56,9%, цукор - на 21,2%, курка - на 15,9%. Ціна на автомобільний бензин порівняно з груднем минулого року зросла на 9,3%.

Міністр енергетики назвав "єдині причини відключень електропостачання": Де і чому не буде світла

неділя, 3 грудень 2023, 10:57

Українська енергосистема готова до проходження зими. Відключення споживачів не відбуватиметься, якщо не буде масованих ударів ворога по енергетичних об’єктах або стихійних лих. Єдині причини відключень електропостачання на сьогодні - це погодні умови ...

Українці отримують третю платіжку за газ: Що варто знати про неї знати

неділя, 3 грудень 2023, 10:22

В Україні споживачам потрібно платити за утримання внутрішньобудинкових мереж. Для цього потрібно підписати договір із сертифікованою організацією (може бути облгаз) та додатково сплачувати, передають Патріоти України. Законодавство надало право власни...