Олігарх Рінат Ахметов продовжує стало збагачуватись, навіть в умовах війни. Про це розповідає фінансовий експерт Олексій Кущ, зазначають Патріоти України.
"Ключові металургійні ресурси Ахметова знаходяться в Маріуполі, Запоріжжі. Найбільший в Європі Авдіївський коксохімічний завод ніколи не зупинявся і продовжує працювати. Бізнес-імперія донецького бізнесмена базується на двох ланцюгах - кокс-метал і вугілля-електроенергія-метал. На початку завжди стоїть енергетичний ресурс, а в кінці - метал. На ринку металу зараз все спокійно, а втрати на Донбасі компенсувала держава - в таких умовах навіть під час війни ти єдиний в країні, хто буде збагачуватись".
Всі втрати Ахметову компенсувала держава за рахунок простих українців.
"Ахметов на окупованих територіях втратив меншу частину свого бізнесу - вугільні ресурси. Але цю втрату держава компенсувала йому сповна - через ціноутворення "Роттердам +".
Потужностям , які вироблять електроенергію, дозволили поміщати у розрахунок тарифу вартість вугілля, яке нібито везеться з портів Роттердаму. Це дозволило Ахметову налаштувати надпотужний фінансовий потік. Якщо якась компанія контролює 85% вугілля в країна, вона і буде отримувати користь від такої системи. Конкуренцію компанії олігарха створює лише "Центренерго", яке знаходиться у власності держави.
В системі формування фінансового потоку відбулось абсолютне заміщення. Компенсували втрати Ахметова за рахунок споживачів - українців, які користуються електроенергію.
Те, що вугілля не везуть з Роттердаму, а продовжують вивозити з окупованих територій в Європу, Україну - очевидно. Це близько 5 млн тон - які купляють за безцінь, а продають з величезною націнкою. Але правоохоронні органи і влада не реагують. Ця тема - табу".
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...