Чого чекати в поточному році: Розенко анонсував зміни у механізмі нарахування пенсій в Україні

Українцям чекати підвищення пенсій? Віце-прем'єр-міністр Розенко розповів, за яких умов це можливо.

В Україні за наявності ресурсу у Пенсійному фонді підвищення пенсій людям, що мають великий трудовий стаж, але низьку зарплату, відбудеться вже у цьому році. "Це наступний етап пенсійної реформи. Зокрема необхідно внести зміни до чинного законодавства. Є звернення президента до уряду з цього приводу, є відповідні ініціативи уряду", - заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, повідомляють Патріоти України.

За його словами, це несправедливо, коли люди з великим страховим стажем у жовтні минулого року отримали мінімальні надбавки до пенсії. "Я сподіваюся, що Міністерство соціальної політики виконає відповідні доручення і внесе на розгляд уряду, а уряд уже внесе на розгляд Верховної Ради зміни до законодавства, які врегульовують цей механізм", - зазначив Розенко.

Як можуть перерахувати пенсії

Віце-прем'єр акцентував увагу на тому, що в Кабміні немає дискусії про те, треба підвищувати пенсії чи ні. "Все залежить від фінансової спроможності української економіки, від наявності фінансового ресурсу Пенсійного фонду. Це питання досить масштабне, яке включає і розвиток економіки, і легалізацію заробітної плати, легалізацію тіньової зайнятості, і динаміку надходжень до Пенсійного фонду. Якщо всі ці чинники складуться і ми матимемо реальний ресурс, я сподіваюся, що іще у цьому році ми оголосимо і здійснимо цю ініціативу", - резюмував Розенко. Варто зазначити, що за різними оцінками підвищення пенсій може торкнутися близько 3 млн осіб. Серед них колишні медичні працівники, колгоспники і ті, хто частину зарплати отримував у конверті. Найімовірніше, зростання їхніх пенсії "прив'яжуть" до розміру мінімальної зарплати. І щоб підвищити виплати хоча б на 200 грн, мінімалка має бути на рівні 4200 грн. Зокрема українці, які виконали вимоги щодо стажу (для жінок - 30 років, для чоловіків - 35 років), досягнувши 65 років, повинні отримувати щонайменше 40% мінімальної зарплати. За нинішньої мінімальної зарплати у 3723 грн українці з великим стажем можуть претендувати на пенсію не менше 1490 грн, а за мінімалки у 4200 грн - вже 1680 грн.

Опублікував: Тетяна Ісічук

В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

п’ятниця, 2 грудень 2022, 22:14

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про т...

Підіграє Кремлю: Орбан заявив, що накладе вето на план ЄС надати Україні 18 млрд євро

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:23

Угорщина продовжуватиме виступати проти плану Європейського Союзу щодо надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро у 2023 році, передають Патріоти України. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що Україні потрібна допомога, але нагол...