Долар по 50 гривень? У Раді озвучили невтішний прогноз для українців

Колосальний тиск на гривню чинять зовнішні борги, і, якщо ситуація не зміниться, курс долара буде тільки рости.

Ілюстрація: image.zn.ua

Якщо не взятися за підтримку національного виробника, гривня в Україні продовжить падати. Про це в коментарі "Обозревателю" заявив глава комітету Верховної Ради України з питань промислової політики, народний депутат від фракції Радикальна партія Віктор Галасюк, повідомляють Патріоти України.

"Короткострокові прогнози валютного курсу в Україні будуть залежати від інтервенцій Нацбанку. Але основою ослаблення курсу національної валюти є той факт, що дефіцит торгового балансу за останні десять років обчислюється мільярдами доларів США", - заявив він.

Він нагадав, що така політика триває останні десять років. "У нас "постійна дірка" у торговому балансі: за межами України ми купуємо більше товарів, ніж продаємо. При чому, що купуємо продукцію з високою доданою вартістю, а продаємо дешеву сировину. Це фундаментальний фактор, який буде послаблювати гривню і далі. І це буде тривати до тих пір, поки влада серйозно не візьметься за підтримку реального виробника, експортної експансії і за розумне імпортозаміщення. В іншому випадку залишиться тільки питання: коли долар буде по 50 гривень. тобто це вже не питання: "якщо", це вже питання: "коли", - підкреслив він.

Нардеп також нагадав, що колосальний тиск на гривню чинять зовнішні борги. "Їх потрібно обслуговувати. Економіка не генерує кошти для їх покриття. Або ж нам потрібно постійно шукати якісь шляхи реструктиризації або ж перекредитування. Тому наш рецепт - пора запускати власну економіку, а не розраховувати на кредити. Потрібно робити ставку на експортні інвестиції, а не на запозичення МВФ. Оскільки з такими запозиченнями часто йдуть такі вимоги, які для нашої економіки не прийнятні, м'яко кажучи", - сказав він.

Неприємні сюрпризи: Що буде з боргами українців за комуналку після війни

неділя, 29 травень 2022, 11:56

Мільйони українців опинился у важкому становищі через війну. Влада пішла їм назустріч та позбавила пені за несплату комуналки. Проте повністю від платежів людей не звільнили -і борги продовжують накопичуватися, передають Патріоти України. Економісти за...

Російські війська мають намір розграбувати промислові райони двох міст, - ISW

неділя, 29 травень 2022, 11:44

Російські сили, ймовірно, мають намір розграбувати зайняті промислові райони в Маріуполі і Запорізькій області. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України. Аналітики звернули увагу на заяву ватажка...