Долар по 50 гривень? У Раді озвучили невтішний прогноз для українців

Колосальний тиск на гривню чинять зовнішні борги, і, якщо ситуація не зміниться, курс долара буде тільки рости.

Ілюстрація: image.zn.ua

Якщо не взятися за підтримку національного виробника, гривня в Україні продовжить падати. Про це в коментарі "Обозревателю" заявив глава комітету Верховної Ради України з питань промислової політики, народний депутат від фракції Радикальна партія Віктор Галасюк, повідомляють Патріоти України.

"Короткострокові прогнози валютного курсу в Україні будуть залежати від інтервенцій Нацбанку. Але основою ослаблення курсу національної валюти є той факт, що дефіцит торгового балансу за останні десять років обчислюється мільярдами доларів США", - заявив він.

Він нагадав, що така політика триває останні десять років. "У нас "постійна дірка" у торговому балансі: за межами України ми купуємо більше товарів, ніж продаємо. При чому, що купуємо продукцію з високою доданою вартістю, а продаємо дешеву сировину. Це фундаментальний фактор, який буде послаблювати гривню і далі. І це буде тривати до тих пір, поки влада серйозно не візьметься за підтримку реального виробника, експортної експансії і за розумне імпортозаміщення. В іншому випадку залишиться тільки питання: коли долар буде по 50 гривень. тобто це вже не питання: "якщо", це вже питання: "коли", - підкреслив він.

Нардеп також нагадав, що колосальний тиск на гривню чинять зовнішні борги. "Їх потрібно обслуговувати. Економіка не генерує кошти для їх покриття. Або ж нам потрібно постійно шукати якісь шляхи реструктиризації або ж перекредитування. Тому наш рецепт - пора запускати власну економіку, а не розраховувати на кредити. Потрібно робити ставку на експортні інвестиції, а не на запозичення МВФ. Оскільки з такими запозиченнями часто йдуть такі вимоги, які для нашої економіки не прийнятні, м'яко кажучи", - сказав він.

Оце так: Компанія Acer продовжує постачати обладнання до РФ попри заяву про призупинення діяльності

п’ятниця, 9 червень 2023, 17:30

Тайванська компанія Acer поставила до Росії комп’ютерне обладнання на суму понад 70,4 млн дол в період з 8 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року. Постачання продовжилося вже після того, як в Acer заявили про призупинення бізнесу на території Росії. ...

"Це схоже на кидалово": Ккраїнці масово скаржаться, що обмінники відмовляються приймати долари

п’ятниця, 9 червень 2023, 17:22

В Україні банки та обмінники відмовляються приймати частину купюр. Українці масово скаржаться: під час обміну просять заплатити додаткову комісію у розмірі 10-14%, а деякі банкноти взагалі не беруть. "Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за пр...