Друзі Путіна втрачають кошти: У банківській системі ЄС скандали навколо відмивання російських "брудних грошей"

Капіталізація Danske скоротилася майже вдвічі з 2016 року, коли банк визнав свою роль в скандалі з відмиванням грошей.

Навіть у шведських банків проблеми через росіян. Ілюстрація: Рейтерс.

Все більша кількість європейських банків виявляються втягнутими в підозри про відмивання російських коштів, посилюючи скандал в галузі, яка все ще відновлюється після фінансової кризи, передають Патріоти України.

Звинувачення в підозрілих грошових переказах, в епіцентрі яких спочатку були датський Danske Bank A / S і шведський Swedbank AB, на цьому тижні також торкнулися австрійського Raiffeisen Bank International AG і як мінімум двох голландських банкыв. Капіталізація Danske скоротилася майже вдвічі з 2016 року, коли банк визнав свою роль в скандалі з відмиванням грошей.
Викриття виявили мережу банків, яка використовувалася для переказу коштів злочинних осіб в колишньому СРСР в західні країни, найчастіше через Естонію і Литву. Ведуться розслідування в країнах Балтики, США, Великобританії і країнах Північної Європи, але майже щоденні викриття змушують зробити припущення, що в плані масштабів порушень очікуються нові сюрпризи.
Папери Raiffeisen Bank International AG очолили падіння європейських банківських акцій після нової серії публікацій, знижуючись в ході торгів на 15 відсотків на тлі повідомлення фонду Білла Браудера Hermitage про те, що банк проігнорував тривожні знаки, які могли б допомогти зупинити відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом в Росії . Акції голландських банків впали після повідомлення в засобах масової інформації про те, що три найбільші кредитні організації використовувалися групою, що отримала назву «пральня Трійки», для виведення коштів з РФ.

В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

п’ятниця, 2 грудень 2022, 22:14

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про т...

Підіграє Кремлю: Орбан заявив, що накладе вето на план ЄС надати Україні 18 млрд євро

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:23

Угорщина продовжуватиме виступати проти плану Європейського Союзу щодо надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро у 2023 році, передають Патріоти України. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що Україні потрібна допомога, але нагол...