Два фактори: Економіст розповів, чому інвестори не йдуть в Україну (відео)

Для розвитку економіки України великою перешкодою сьогодні стала погана демографічна ситуація і відтік робочої сили за кордон. Про це в ефірі ObozTV розповів експерт із фінансових питань Василь Горбаль. За його словами, ці фактори відлякують від України іноземних інвесторів, повідомляють Патріоти України.

"Ми, на жаль, досі не говоримо в своїх економічних аналізах, що ми відчуваємо демографічну проблему - проблему нестачі робочої сили. Це те, на що звертають увагу більшість іноземних інвесторів, засновуючи тут той чи інший бізнес, те чи інше виробництво, навіть якщо вони орієнтуються на досить низьку зарплату", - наголосив експерт.

Горбаль навів у приклад роботу одного з українських підприємств, що входять у кластер автомобілебудування.

"На Західній Україні є конвеєр, на якому працює велика кількість робітників. Радіус довозу робочих, незважаючи на те, що це низькокваліфікована робоча сила, щороку збільшується. Автобуси, які звозять робітників, їздять все більшим маршрутом із року в рік", - зазначив експерт.

"Крім того, будь-який інвестор, аналізуючи перспективи розвитку виробництва в Україні, звертає увагу не тільки на наявність кваліфікованої робочої сили, а й на демографічну ситуацію. У нас демографічний прогноз на найближчі 20 років є надзвичайно критичним і поганим", - наголосив він.

За словами Горбаля, уряд повинен робити кроки у боротьбі з відтоком робочої сили за кордон і у поліпшенні демографічної ситуації. "Коли смертність майже вдвічі перевищує народжуваність, це дуже погано", - додав він.

Утримати курс гривні: НБУ за місяць продав рекордний обсяг. Негативне сальдо досягло історичного максимуму

п’ятниця, 1 липень 2022, 12:33

Якщо б не фінансова підтримка союзників, курс нацвалюти давно обновив би своє дно. Національний банк за червень купив на міжбанку 31 млн доларів і продав 3 987,3 млн доларів, повідомляється на сайті регулятора в п'ятницю, 1 липня. Негативне сальдо дося...

Головні зміни в Україні з 1 липня 2022: Що треба знати про пенсії, соцвиплати, допомога на дитину і комуналка

п’ятниця, 1 липень 2022, 8:56

Влада країни стверджує, що в липні 2022 року зміниться прожитковий мінімум, підвищаться пенсії і з'являться нові механізми соціальних виплат, передають Патріоти України. З 1 липня українські пенсіонери отримуватимуть на 93 гривні більше, ніж у попередн...