Фальшиві гроші в жодному разі не варто намагатися кудись "спихнути" чи використати. Таку пораду в ефірі дала адвокат Тетяна Лежух-Вовк, відомляють Патріоти України з посиланням на obozrevatel.com.
"Якщо людина виявила цю купюру, то не варто намагатися її використати, а спробувати зафіксувати той факт, звідки ці кошти отримані. Якщо це валютно-обмінна операція і, наприклад, обмінник, тоді обов'язково потрібно отримати квитанцію, щоб можна було підтвердити походження цих коштів", - зазначила вона.
Юристка нагадала недавню історію з жителем Івано-Франківська. "Людина поміняла кошти і потім намагалася погасити кредит, внести їх на рахунок банку. Там були виявлені фальшиві купюри і виявилося, що людина здійснила валютно-обмінну операцію не в банку, а у приватної особи. Вона не перевірила купюри, спробувала здати і була затримана співробітниками поліції. Тому що у випадку, якщо є більше трьох купюр фальшивих, співробітник банку повинен повідомити в поліцію", - розповіла адвокат.
За її словами, збитки громадян має відшкодовувати фінансова установа, якій належить банкомат. "Якщо гроші були зняті з банкомату, то це повинна бути відповідальність банку. Я вважаю, що є нормативна база, яка дозволяє людині, що зняла кошти в банкоматі, в подальшому пред'являти позов", - зазначила вона.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...