Як краде українська "еліта": Гонтарева розповіла, як Коломойський підставив державу зі своїм ПриватБанком

Переговори з олігархом активно тривали два з половиною роки.

Валерія Гонтарева. Фото: Hubs.ua.

Колишня глава Національного банку України Валерія Гонтарева в інтерв'ю розповіла, що екс-співвласник Приватбанку Ігор Коломойський не міг не публічно домовлятися з регулятором про свій банк, передають Патріоти України.

"Як можна домовитися? Почитайте меморандум МВФ щодо Приватбанку. З ким можна домовитися? З МВФ? Єдине, в чому ми пішли на поступку Привату – так це в питанні дедлайну з рекапіталізації", – заявила вона.

За її словами, коли Приватбанк "не зустрів" перший дедлайн – 1 квітня 2016 року, його пересунули на 1 вересня 2016 року. Однак навіть це було передбачено в меморандумі з МВФ. "Після цього ми одразу отримали транш", – додала екс-глава Нацбанку.

Вона також уточнила, що переговори з Коломойським активно тривали два з половиною роки.

"Ви два роки від мене чули: якщо цей банк не виконає програму рекапіталізації, він буде націоналізований, тому що там 20 мільйонів вкладників. Ви бачили репорт агентства Kroll і пам'ятайте, що держава внесла 7% ВВП в капітал цього банку", – зазначила Гонтарева.

Вона нагадала, що коли оголошували націоналізацію Приватбанку, то "діра" в ньому була 146 млрд грн. А постаудит після націоналізації знайшов ще "діру" в 38 млрд грн. І держава повністю внесла ці гроші в капітал.

"Ви уявляєте, про які гроші ми говоримо? Це 40% нашої монетарної бази. Це 33% депозитів нашого населення. А Коломойський розповідав, що це рейдерство з боку Нацбанку. Але там досі ніхто ні копійки не заплатив за виданими кредитами. У Приватбанку не те що капіталу ніякого не було, там активів не було. Держава замінила активи банку на державні цінні папери", – пояснила Гонтарєва.

Джерело: НВ

Результат дуже здивував: У Мережі порівняли рівень зарплат в Україні і Росії

середа, 22 вересень 2021, 20:57

У соціальних мережах порівняли економічний розвиток і рівень життя в Україні і Росії після заяви російського прем'єра Михайла Мішустіна про те, що з наступного року мінімальний розмір оплати праці в РФ перевищить 13 600 рублів, повідомляють Патріоти Ук...

Бєня і його "динамівці" таки оббирали Приватбанк: Порошенко і Гонтарева виграли суд у Суркіса в Лондоні

середа, 22 вересень 2021, 19:27

Відомий український олігарх Ігор Суркіс, який подав позов до суду Лондона проти колишніх президента України Петра Порошенка та голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, програв. Про це на брифінгу повідомив адвокат колишнього президента Ілля Новіков. Його тр...