
Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що його компанія готова відмовитися від нового арбітражного позову проти Газпрому на загальну суму $11,6 млрд для збереження транзиту російського газу через Україну, повідомляють Патріоти України з посиланням на 5 канал.
«Головна підстава цього позову - втрата вартості нашої ГТС через те, що" Газпром "побудує обхідні потоки і не виконає свої зобов'язання перед" Нафтогазом "як власником контракту», - повідомив глава «Нафтогазу» в ефірі. Він додав, позов направлений до Стокгольмського суду.
"Ми фактично говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (газопроводи в обхід України - ред.), То компенсуйте (втрату Україною транзиту). Якщо ви хочете транспортувати газ і готові підписати довгостроковий контракт з європейським правом з гарантіями, що ці гроші нам заплатите, то ми готові від позову відмовитися", - повідомив Коболєв.
За словами високопосадовця, питання нового позову Нафтогазу до Газпрому винесуть на тристоронні переговори щодо транзиту газу як один з інструментів тиску на Росію.

Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...