Хіти тижня. "Биндеры, мы же братья!": У Росії раптом виявили, що без українських двигунів буде колапс на залізниці

Російські залізниці звернулися в Мінекономіки РФ з клопотанням про скасування заборони на ввезення українських електричних двигунів і генераторів.

РЖД опинилася в незручному становищі. Ілюстрація: Факти.

Російські залізниці (РЗ) звернулися в Мінекономіки РФ з клопотанням про скасування заборони на ввезення українських електричних двигунів і генераторів. За інформацією ресурсу Belprauda.org, своє звернення ініціатор скасування обмежень пояснює відсутністю виробництв подібної продукції в Росії, передають Патріоти України.

Таким чином, опинилася під загрозою інвестиційна програма «Придбання тягового рухомого складу на період 2019-2025 рр.», на освоєння якої російський бюджет готовий щорічно витрачати 50-60 мільярдів рублів.

І хоча РЖД обіцяє, що закупівля українських електричних двигунів і генераторів буде тимчасовим заходом - на період до запуску в Росії власного їх виробництва, скільки може зайняти реалізація такої програми імпортозаміщення, не уточнює. «Розглянути питання підтримки вітчизняних виробників в рамках імпортозаміщення, а на період реалізації проектів з клопотанням щодо скасування заходів, що забороняють ввезення в Російську Федерацію тягових електродвигунів і генераторів з підприємств України», - йдеться в тексті документа.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...