Хіти тижня. Дешева енергія завтрашнього дня: Вчені вирішили одну з головних проблем термоядерного синтезу

Плазму можна стримувати електромагнітним полем, однак до цього часу так звані «магнітні острови» в ньому створювали проблеми.

Вчені десятиліттями шукали спосіб контролювати процес ядерного синтезу, під час якого ізотопи гідрогену об’єднуються в гелій, виділяючи при цьому величезну кількість енергії. Фактично це той же процес, який відбувається на Сонці. Якби вдалося знайти спосіб контролювати його, людство отримало б майже невичерпне джерело чистої енергії, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Термоядерний синтез вимагає, щоб ізотопи перебували в середовищі, температура якого сягає сотень мільйонів градусів. За таких умов атоми пального розпадаються, утворюючи плазму. Найкращим способом стримувати її вважалося створення спеціальних магнітних полів.

І тепер після багатьох років поступового прогресу людство нарешті входить в період, коли ядерний синтез через магнітне стримування стає реальністю. Про це пишуть астрофізики з Прінстонського університету Аллан Рейман і Натаніель Фішер.

Міжнародний експериментальний термоядерний реактор (ITER) у Франції, покликаний продемонструвати доцільність використання ядерного синтезу, завершений на 60%. Очікується, що перша плазма в ньому буде створена в середині наступного десятиліття. Але ключовим викликом досі лишається нестабільність плазми, що може спричинити великий збій, в ході якого вона дуже швидко буде втрачатися. Останні дослідження на найбільшому діючому пристрої магнітного стримування виявили, що такий сценарій у 95% випадків розвивається через серйозну недосконалість магнітного поля, яку називають «магнітними островами».

Однак, автори статті стверджують, що проблему можна вирішити за допомогою ефекту, який вони назвали «радіочастотною конденсацією струму» (РКС). З його допомогою можна покращити процес стабілізації плазми і придушити магнітні острови. Для цього потрібно скерувати радіочастотні хвилі з електричним струмом в центр цих проблемних зон. Це схоже на «радіаційну терапію», але для таких магнітних недосконалостей. Задум в тому, щоб за допомогою хвиль нагріти центр магнітних островів у полі. Таким чином, струм в центрі буде вищим, ніж на периферії шкідливої області, що створить стабілізуючий ефект.

Росіяни похвалилися "ребрендингом" Starbucks: У русалки з'явився кокошник (фото)

п’ятниця, 19 серпень 2022, 20:00

Американська Starbucks повністю вийшла з російського ринку. Активи компанії на території країни-агресорки викупив репер Тіматі разом з ресторатором Антоном Пінським. Пообіцявши "круте імпортозаміщення", російський виконавець пробив чергове дно у ребрен...

У Німеччині віцеспікер Бундестагу заявив, що потрібно запустити "Північний потік-2" - раніше він захищав Путіна та Шредера

п’ятниця, 19 серпень 2022, 15:50

Віцеспікер Бундестагу ФРН Вольфганг Кубікі виступив за негайний запуск роботи трубопроводу "Північний потік – 2". Начебто це дозволить заповнити газові сховища. При цьому РФ і зараз має можливість постачати блакитне паливо до Німеччини практично в необ...