Хіти тижня. Як зміниться життя українців у вересні

Очікується плавне подорожчання долара і зростання цін на нерухомість, крім того в наступному місяці уряд може ввести абонентську плату на газ.

Про це повідомляє "Сегодня", передають Патріоти України.

У Центрі Разумкова прогнозують, що курс долара в другому півріччі буде на рівні 27 грн. Водночас в Concorde Capital вважають, що вже наприкінці 2017 року долар буде коштувати 28,5 грн.

"Ризиком може стати, наприклад, відмова МВФ або інших міжнародних фінансових організацій надавати кредити Україні. Іншим ризиком може стати падіння світових цін на зерно, метали і інші експортні товари України, а також падіння світової ціни на нафту, що може негативно вплинути на попит зарубіжних імпортерів на українські товари", - заявила аналітик Наталя Мільчакова.

Також у вересні може подорожчати оренда житла. За 2016 рік ціни на оренду квартир у Києві зросли майже на 20%.

"Потрібно розуміти, що на ринок впливає багато факторів. Припустимо, активніше стала економіка. Вже буде зовсім інший попит, або навпаки", - заявив представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук.

Ріелтори зазначають, що вже в найближчі тижні можливе зростання ще на 20-30%. При чому, після того, як попит спаде, ціни вже не знизяться.

Крім того, журналісти нагадують, що в наступному місяці в Україні можуть ввести абонентську плату на газ.

Зокрема, в меморандумі з МВФ влада взяла на себе зобов'язання до початку опалювального сезону розділити газовий тариф на дві складові: ціна газу як товару і вартість розподілу.

За даними "Сегодня", це, фактично, означає введення абонентської плати на блакитне паливо. Якщо абонплату рахуватимуть за діючою методикою, яку планували впровадити ще в квітні, то все буде залежати від максимальної потужності лічильника.

Газова плита споживає в середньому 1,2 кубометра в годину, а пропускна здатність лічильника становить G1,6 - 2,5 кубометра. Тобто українець за старою методикою міг використовувати потужність в 1,2 кубометра, а платити як за 2,5 куба.

Однак, у новій методиці пропонують для всіх, у кого з газових приладів є тільки плита, вважати за потужністю не 2,5 кубометра, а 1,2 куба.

Скрепи пробивають дно. Business Insider: Економіка Росії повернулася до стану 1998 року

п’ятниця, 23 серпень 2019, 16:15

Найближчі вихідні могли б бути дуже приємними для Володимира Путіна. Якби найбільші економіки Заходу не викинули Росію зі свого клубу п’ять років тому, російський президент міг би сісти з ними за одним столом в Біарриці на французькому узбережжі Атлант...

Вигідна пропозиція? "Деньги вперед: Как украинцам можно закупиться на зиму газом по летним ценам", - блогер

п’ятниця, 23 серпень 2019, 14:28

"Нафтогаз Украины" предложил населению купить газ на весь отопительный сезон, обещает экономию до 25%. Но как воспользоваться скидкой?" - пише у своєму блозі Олександр Суков, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Нафтогаз Украины" решил предлож...