
Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що його компанія готова відмовитися від нового арбітражного позову проти Газпрому на загальну суму $11,6 млрд для збереження транзиту російського газу через Україну, повідомляють Патріоти України з посиланням на 5 канал.
«Головна підстава цього позову - втрата вартості нашої ГТС через те, що" Газпром "побудує обхідні потоки і не виконає свої зобов'язання перед" Нафтогазом "як власником контракту», - повідомив глава «Нафтогазу» в ефірі. Він додав, позов направлений до Стокгольмського суду.
"Ми фактично говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (газопроводи в обхід України - ред.), То компенсуйте (втрату Україною транзиту). Якщо ви хочете транспортувати газ і готові підписати довгостроковий контракт з європейським правом з гарантіями, що ці гроші нам заплатите, то ми готові від позову відмовитися", - повідомив Коболєв.
За словами високопосадовця, питання нового позову Нафтогазу до Газпрому винесуть на тристоронні переговори щодо транзиту газу як один з інструментів тиску на Росію.

У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...