Хіти тижня. Кремлівські пропаганд*ни в істериці: "Нафтогаз" поставив ультиматум "Газпрому"

НАК "Нафтогаз України" направив свої пропозиції російському "Газпрому" щодо умов транзиту російського газу в 2020-2028 роках - після закінчення поточного транзитного контракту з "Газпромом".

Про це пише "Комерсант" із посиланням на власні джерела, передають Патріоти України.

Умови комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко направив заступнику голови правління "Газпрому" Олександру Медведєву "на травневих святах".

Як повідомляється, "Газпром" повинен погодитися на зростання тарифів в 2018-2019 роках на третину - сукупно на 2,3 млрд доларів.

Зокрема, за чинною ставкою без урахування паливної складової "Нафтогаз" буде отримувати 2,55 млрд доларів виручки на рік. Але НАК вимагає 3,7 млрд доларів - з ростом тарифу приблизно на 33%.

"Нафтогаз" готовий зберегти ставку транзиту російського газу через Україну в 2020-2028 роках приблизно на нинішньому рівні. Але для цього "Газпром" повинен погодитися прокачувати по 110 млрд кубометрів на рік.

Після 2019 року "Нафтогаз" вважає достатньою тарифну виручку в 2,7 млрд доларів на рік без паливної складової (зростання ставки на 3% при інших рівних), але за умови транзиту 110 млрд кубометрів на рік.

При цьому "Нафтогаз" пропонує перенести підвищені платежі за 2018-2019 роки на 2020-2028 роки, тоді в найближчі два роки тариф не зміниться, а потім середній платіж становитиме 3,2 млрд доларів на рік.

При цьому співрозмовники видання, близькі до "Газпрому", називають цю позицію "шантажем".

На період після 2019 року НАК також пропонує "Газпрому" самостійно бронювати потужності ГТС України або їх бронювання клієнтами "Газпрому" (останнє фактично означає здачу газу "Газпромом" на східному кордоні України).

У цих випадках застосовним правом для контракту буде українське, яке зараз гармонізовано з енергозаконодавством ЄС.

Інший варіант - продаж газу "Нафтогазу" на східному кордоні України зі зворотною покупкою цього обсягу на західному кордоні (газовий своп).

У цьому випадку плата за транзит буде оформлена як маржа між угодами, і "Нафтогаз" готовий на контракт по іншому праву, в тому числі по шведському (як зараз в транзитному контракті).

У свою чергу, "Газпром" не тільки не збирається прокачувати 110 млрд кубометрів, а й публічно заявляє про майбутнє зниження транзиту через Україну до 10-15 млрд кубометрів.

За словами співрозмовників видання, "Газпром" на переговорах зайняв позицію, згідно з якою після 2019 року плата за транспортування газу від кордону РФ до Німеччини через центральний коридор (Україна, Словаччина, Чехія) повинна бути порівняна з тарифом по газопроводу "Північний потік - 2", який наразі будується.

За розрахунками "Нафтогазу", в такому випадку тариф через Україну повинен впасти в 2,5 рази, до 1 долара за 1 тис. кубометрів на 100 км.

За словами джерел, якщо "Газпром" наполягає на зниженні тарифів або відмовиться гарантувати завантаження ГТС в 110 млрд кубометрів, "Нафтогаз" хоче зажадати в арбітражі компенсації за знецінення ГТС через неповну окупність інвестицій.

Розмір знецінення при тарифі в 1 долар і транзит до 13 млрд кубометрів "Нафтогаз" оцінює в 11 млрд доларів, при поточному тарифі і транзит в 65 млрд кубометрів - в 6 млрд доларів.

Опублікував: Олег Устименко

Українці мають платити за кожен "зайвий" квадрат житла: Які правила в 2023-му та кого звільнили від податку

п’ятниця, 27 січень 2023, 18:39

Українці з житлом великої площі щороку мають сплачувати податок за кожен зайвий квадратний метр. Однак у 2023 році від цього обов'язку звільнено тих, чия нерухомість розташована на території, де у 2022-му велися воєнні дії або була окупація. Про це йде...

Названо середню зарплату, яку отримують українські біженці у Швейцарії

п’ятниця, 27 січень 2023, 17:30

Понад 70 тисяч українських біженців виїхали до Швейцарії після початку повномасштабної війни. Більшість наших співвітчизників намагається працевлаштуватися в країні з високим рівнем життя, передають Патріоти України. Названо середню зарплату, яку вони ...