Хіти тижня. Крим вмирає: Російський вчений розповів, чому півострів приречений

Юрій Медовар попередив, що якщо кардинально не буде вирішено питання водопостачання Криму, то через 4 роки буде в два рази гірше.

В Криму змінюється екосистема. Фото: Цензор.НЕТ

Без дніпровської води анексований Крим приречений на повільне "закінчення існування", повідомляють Патріоти України.

Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту водних проблем РАН, гірничий інженер-гідрогеолог, опозиціонер Юрій Медовар.

Він нагадав про те, що незабаром після передачі Криму Україні був споруджений Північно-Кримський канал, який постачав на півострів воду з Дніпра.

Після анексії Криму Україна припинила постачати воду з цього каналу, і тепер півострів повертається до попереднього стану. "Грунти змінюють свої властивості, грунти знову стають солончаковими, а на солончаках нічого не росте", - сказав Медовар.

Відповідаючи на питання, чи може цей регіон "померти", якщо водопостачання не буде налагоджено, вчений зауважив: "А хіба без води можна жити?"

"Є таке поняття - клімакс у жінки. У природи теж є "клімакс". Після "клімаксу" екосистема вже не може сама себе продуктивно відтворювати. І вона закінчує своє існування", - пояснив він.

За оцінками Медовара, "закінчення існування", про яке він говорить, може наступити в перспективі найближчих років. "Минуло 4 роки після захоплення Криму, і бачите, що сталося? Якщо кардинально не буде вирішено питання водопостачання Криму, то через 4 роки буде в два рази гірше", - попередив він.

Раніше Юрій Медовар розповів про ще одну нерозв'язну проблему Криму - проблему електропостачання.

Джерело: Обозреватель

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...