Найчастіше фальшивомонетчики підробляють банкноти номіналом $100. Водночас купюри як старого, так і нового зразка мають надійний рівень захисту, повідомляють Патріоти України.
"На справжніх 100-доларових банкнотах старого зразка цифри, що позначають номінал, змінюють відтінок із зеленого на темно-фіолетовий. На банкнотах нового зразка - із мідного на зелений. На підробці відбувається неточна зміна кольору", - каже банкір Сергій Черненко.
Фальшиві долари можна розпізнати на дотик. Справжня валюта виготовляється з паперу з додаванням бавовни та льону. Тому банкноти злегка шорсткі.
"У нових 100-доларових купюрах додали синю захисну стрічку з цифрами 100 і зображенням дзвіночків. При нахилі банкноти вони починають рухатися", - наголошує Сергій Черненко.
Справжні долари захищені водяними знаками, написами і цифрами, які наносяться мікротекстом. "Найпоширеніші місця, де можна купити фальшиві долари - це вокзали, базари, нелегальні обмінники. За даними Нацбанку, минулого року обсяг підроблених 100-доларових банкнот в Україні склав 94% від загальної кількості вилучених підроблених доларів", - пояснює банкір.
На тлі торговельної війни зростання статусу долара як резервної валюти підвищує попит на держоблігації США, однак цей статус не означає, що підвищується попит на всі американські активи. Як йдеться в колонці NV, про це пише професор економіки Гарвардсь...
Україна нарешті стала не просто об’єктом підтримки, а повноцінним партнером США завдяки новій угоді про надра. Про це глава Офісу президента України Андрій Єрмак сказав в інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти України. Єрмак повідомив, що угода про н...