
У центрі Сургута Ханти-Мансійського автономного округу 16 грудня пройшов пікет бюджетних працівників міста під гаслом «За гідну зарплату», зазначають Патріоти України. Як повідомляє «Сібірь.Реаліі», приводом послужило зміна в системі оплати праці, через що бюджетники втрачають значну частину фінансових бонусів.
Влада каже про те, що зміни ніяк не вплинуть на розмір окладу, однак самі працівники вважають, що через скасування матеріальної допомоги до відпустки і «тринадцятої зарплати» втратять до 30% свого доходу, тобто близько 150-170 тисяч рублів на рік.
Акція протесту була узгоджена адміністрацією міста, в ній взяли участь понад 40 осіб. Протестуючі розгорнули плакати з гаслами «Руки геть від наших зарплат», «Бюджетникам - гідну зарплату», «Життя сумне, зате зарплата смішна».
«У нас з Нового року вже не буде матеріальної допомоги, а в туберкульозному диспансері, де я працюю, сталася велика реорганізація, підняли годинну норму праці до 36 годин, скоротили фахівців. Але зарплата падає, її вже урізали вдвічі. Влада весь час говорять про оптимізацію бюджету, а як жити простим людям, нікого не хвилює, - розповіла кореспонденту «Сібірь.Реаліі» учасниця пікету Тетяна Кнауб.
Один з організаторів пікету, громадський діяч Сергій Чичканов зазначив, що до нього через соціальні мережі звернулися десятки людей з проханням допомогти в організації акції. З її допомогою активісти хочуть привернути увагу чиновників до проблеми.
На ринку в Україні періодично спостерігаються справжні «аномалії», коли ціни на овочі чомусь значно зростають. При цьому ціла низка продуктів може подорожчати до кінця літа на 20%, передають Патріоти України. Про це повідомив під час брифінгу в Media C...
В Україні протягом липня валютний ринок залишатиметься стабільним — без різких коливань. Другий місяць літа навряд чи стане місяцем валютних сенсацій. Чому не буде різких коливань найближчим часом, розповів банкір Тарас Лєсовий у коментарі «УНІАН», пер...