Хіти тижня. На Росії змушені відмовитись від ракети "Союз-ФГ" через війну проти України

Експлуатація Союзу-ФГ закінчується в наступному році: промисловість РФ не знайшла для цієї ракети заміну комплектуючих українського виробництва.

Російська ракета-носій середнього класу Союз-ФГ, яка в позаминулому запуску зазнала аварії, відлітає ще рік, після чого буде замінена іншою. Про це у себе в Twitter повідомив глава Роскосмосу і один з найбільш антиукраїнських політиків РФ Дмитро Рогозін, передають Патріоти України.
Причина в тому, що російський центр "Прогрес" не знайшов чим замінити в ракеті комплектуючі українського виробництва. Після того як Росія розв'язала гібридну війну проти України, остання відмовилася від співпраці з Москвою по ракетних технологіях.
"Союз-ФГ" використовує систему управління, яку розробили харківські підприємства "Комунар" і "Хартрон". Цю ракету вперше запустили в 2001 році.
В 2025-м Роскосмос має намір закінчити запускати і Протон-М. За словами Рогозіна, з початком 2020 року пілотований космічний корабель Союз МС, що виводить екіпажі на МКС, буде запускатися на ракеті Союз-2.1а

Тим часом РФ намагається створити ракету середнього класу Союз-5. Пробні польоти заплановані на 2022 рік, а пілотовані - на 2023-й.

Турецький експорт у РФ у першому півріччі досягнув восьмирічного максимуму, - західні ЗМІ

субота, 13 серпень 2022, 14:00

Експорт турецьких товарів до Росії у першому півріччі досяг восьмирічного максимуму у майже 3 млрд доларів. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. Міністр транспорту Туреччини Аділь Караісмаїлоглу зазначив, що торгівля автомобілями з Росією...

Fitch і S&P погіршили рейтинг України до обмеженого дефолту

субота, 13 серпень 2022, 10:50

Нещодавно у Міністерстві фінансів заявили, що терміни погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі також відтерміновуються на цей період. Таким чином Україна за ці два роки зможе зекономити майже 6 мілья...