Хіти тижня. Найбільш недооцінена валюта у світі: Експерти очікують, що гривня може різко револьвувати до долара

Реальна вартість долара - 10 гривень, вважають експерти.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Уже в найближчому майбутньому долар в Україні може різко подешевшати, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Сировинні ринки ростуть, а разом з ними і доходи від експорту. Українська національна валюта одна з найбільш недооцінених у світі. З таким твердженням погоджуються і в МВФ, і міжнародні експерти. Аналітики видання The Economist підрахували, що долар в Україні взагалі повинен коштувати менше 10 грн. Такий курс - практично неможливий, проте, зміцнення до 24 грн / $ - реально.

Будь-який ринок, в тому числі і валютний, залежить головним чином від двох показників - попиту і пропозиції. Чим більше в Україні валюти, тим дешевше вона коштує. Джерел поповнення валюти кілька: кредити, інвестиції, перекази заробітчан, експорт. Для прикладу, на руках у населення за різними оцінками від 25 до 100 млрд доларів. Якщо населення почне масово позбавлятися американської валюти і купувати гривні, курс долара впаде, а курс гривні - виросте. Правда, така ситуація, впевнені економісти, практично неможлива.

Але є й інші можливості для ревальвація (зміцнення). Наприклад, якщо вдало завершити розпочаті реформи, активізувати боротьбу з корупцією, поліпшити бізнес-клімат, то іноземні інвестори можуть кардинально змінити співвідношення попиту і пропозиції на ринку, вважає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій. "Звичайно, курс в 12 гривень зараз вже недосяжний, але при сприятливих умовах, я б сказав, що курс в 24 грн / $ цілком може бути реалістичним", - вважає Паращій.

"Звичайно, курс в 12 гривень зараз вже недосяжний, але при сприятливих умовах, я б сказав, що курс в 24 грн / $ цілком може бути реалістичним", - вважає Паращій.

Згідно з опублікованим звітом МВФ, найближчим часом - сприятливий період для світової економіки. На цьому тлі зростає і українська національна валюта. Сировина, яке експортує Україна, дорожчає, тому валюти в країні стає більше.

"Останнім часом ми спостерігаємо ревальвацію гривні. Відбувається це на тлі зміцнення світової економіки і зростання цін на наші основні експортні товари. Це в свою чергу призводить до зростання валютних надходжень, що і дозволяє побачити зміцнення гривні на валютному ринку", - розповідає старший аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.

Крім цього, останнім часом можна спостерігати приплив іноземних інвестицій, який йдуть в українські облігації, дохід за якими після монетарної рестрикції значно збільшився. Це дозволяє гривні прискорити темпи зростання, так як всі бонди торгуються виключно в гривнях, що і формує додатковий попит на них.

При таких умовах вже незабаром гривня може досягити курсу в 24 грн / $, впевнений Максим Пархоменко.

Головний ризик: втрата співпраці з МВФ

У найближчі кілька місяців в Україні остаточно вирішитися питання співпраці з МВФ. Як відомо, країні належить виконати ще два взятих на себе зобов'язання - запустити Антикорупційний суд і переглянути тариф на газ. Без Фонду України також може втратити співпрацю з ЄБРР, залишитися без макрофінансової допомоги ЄС. Більш того, МВФ впливає і на позицію України на світових кредитних ринках.

Відмова від МВФ може підштовхнути курс долара до позначки в 30 грн. До слова, навіть якщо Україна отримає кредит від МВФ, це всього лише тимчасове вирішення проблеми. Головне завдання - збільшити обсяг зовнішніх інвестицій і ліквідувати негативне сальдо торговельного балансу. В такому випадку співвідношення попиту і пропозиції валюти покращиться, а на курс гривні більше не будуть впливати транші МВФ.

"Значне зміцнення гривні теж не дуже добре. Це може привести до того, що українські товари на міжнародних ринках подорожчають і стануть менш конкурентоспроможними", - вважає Олександр Паращій.

Крім того, в результаті зміцнення гривні також скоротяться і номінальний обсяг бюджету країни, так як скарбниця в тому числі поповнюється експортної виручки.

Опублікував: Інна Мартинчук

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...