Хіти тижня. Рятуючи банківську систему від краху: Росія розпечатує останній грошовий фонд

Законопроект, внесений в американський сенат республіканцем Ліндсі Гремом і демократом Бобом Менендесом, вимагає заблокувати активи і операції банків, пов'язаних зі шкідливою діяльністю Кремля за кордоном.

Головна російська стабільність - це проблеми. Ілюстрація: соцмережі.

Російська влада готова розпечатати Фонд національного добробуту, щоб грошима залити проблеми банків і держкорпорацій, які можуть потрапити під удар нових санкцій США, передають Патріоти України.

Законопроект, внесений в американський сенат республіканцем Ліндсі Гремом і демократом Бобом Менендесом, вимагає заблокувати активи і операції банків, пов'язаних зі шкідливою діяльністю Кремля за кордоном, а також перекрити потік інвестицій в СПГ-проекти російських компаній. На допомогу можуть розраховувати і ті, і інші, повідомив на інвестфорумі в Сочі міністр фінансів Антон Силуанов. СПГ-проекти в разі відмови від участі в них іноземних інвесторів через можливе посилення санкцій можуть бути профінансовані за рахунок державної підтримки, підкреслив він.

«Якщо раптом санкційний пакет спрацює і запрацює, якщо такі рішення будуть прийняті, і раптом якщо іноземні інвестори будуть реагувати на ці санкції, я не виключаю, що наш державний ресурс, в тому числі кошти Фонду національного добробуту (ФНБ), як це було в перший раз, цілком можуть бути задіяні», - цитує Силуанова ТАСС. «Якщо мова йде про банки, то ми разом з ЦБ створили необхідні буфери, можливості реагувати на такі обмеження. Тут і ліквідність, і державна підтримка таких банків, з тим щоб в жодному разі не постраждали вкладники і здійснювалися розрахунки», - додав міністр.
Нові банківські санкції жорсткіше попередніх: якщо закон, внесений в серпні, обмежував удар одним з семи заздалегідь визначених держбанків (Сбербанк, ВТБ, Промсвязьбанк, Газпромбанк, Россельхозбанк, ВЕБ і Банк Москви), то тепер формулювання більш розмите і під нього може потрапити абсолютно будь-який російський банк, каже заступник директора групи банківських рейтингів АКРА Ірина Носова.
Якщо під блокування активів та операцій потраплять великі держбанки, це загрожує колапсом обігу іноземної валюти в РФ - в цьому випадку вливати долари в банківську систему доведеться, можливо, не тільки Мінфіну, а й ЦБ, зазначає аналітик Росбанка Євген Кошелев.
Що стосується санкцій проти СПГ, то вони, згідно із законопроектом, поширюються на закордонні проекти, найбільший з яких - у «Роснефти», зазначають аналітики ITI Сapital. У 2017 році придбала 30% в єгипетському родовищі Zohr (найбільше газове родовища на шельфі Середземного моря) за 1,1 млрд доларів. При цьому у компанії мають бути інвестиції в 4,5 млрд доларів.
За даними Мінфіну, на 1 лютого в ФНД знаходилося 3,903 трильйона рублів, або 59 млрд доларів. Втім, ліквідні активи фонду значно менше - на валютних в ЦБ знаходиться 15,4 млрд доларів, 13,5 млрд євро і 2,6 млрд фунтів стерлінгів.
Практично половина коштів ФНД вже витрачена. 581 мільярдів рублів вкладені в 2014 р. у Зовнішекономбанк у вигляді депозитів за пільговою ставкою. 3 млрд доларів витрачено на покупку єврооблігацій України в спробі врятувати владу Віктора Януковича. 163,3 мільярда рублів і 4,1 млрд доларів інвестовано в «самоокупні інфраструктурні проекти».
Ще 417 мільярдів рублів влито в банківську систему через покупку привілейованих акцій і розміщення грошей на депозитах в ВТБ і Сбербанку. В середині року в ФНД надійде близько 60 млрд доларів, куплених Мінфіном в минулому році на доходи бюджету від цін на нафту вище 40 доларів за барель.

Як розпродадуть українську землю та чому іноземцям не завадять скупити все швидко на корню, не зважаючи на всілякі "мораторії" влади

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 20:14

Обіцянка Зеленського аграріям не продавати землю іноземцям впродовж кількох років та відповідна постанова Ради нездійснені, через окремі положення законопроекту №2178-10, як і запобіжники обмеження по концентрації земельних ресурсів. Нещодавно країна с...

Хіти тижня. Ціни шалено злетять: Українців попередили про великі неприємності

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 19:30

Ціни на продукти в Україні продовжують рости, і, як зазначають експерти, до кінця року можливе суттєве подорожчання багатьох продуктів, які українці купують регулярно. Про це пише голова асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на ...