Хіти тижня. Рубль у піке: Росії напророкували рекордний обвал нацвалюти

У Росії національна валюта в кращому випадку подешевшає до кінця року до відмітки 80 рублів за долар.

"Де ми зловимо рубль за решту 3,5 місяці? Добре, якщо в районі 80. Тільки висока нафта і рятує від катастрофічного сценарію а-ля 2014 рік", - йдеться в повідомленні Telegram-каналу "СерпомПо", передають Патріоти України.

За словами автора, з початку року рубль вже впав на 18%, навіть із урахуванням його відскоку після підвищення ключової ставки Центробанком Росії.

"Падіння рубля на 1/5 повністю позбавляє сенсу будь-які операції carry trade (зайняти в валюті дешево, вкласти в іншій валюті дорого). Валютні ризики зжирають із потрохами всі процентні доходи спекулянтів. Це означає що і іноземці, котрі залишилися, втечуть. Справа часу", - пише "СерпомПо".

Зокрема, в червні розпродаж ОФЗ іноземцями склав 141 млрд рублів, в липні - 25 млрд рублів, а в серпні - знову 135 млрд рублів. Одночасно з цим ЦБР РФ підняв свій прогноз відтоку капіталу з 15 млрд доларів (прогноз грудня 2017 року) до 28 млрд доларів.

"Це між іншим означає, що найсильніші, як комусь здається, санкції проти Росії - заборона на покупку нашого нового держборгу - це просто "пшик", нісенітниця. Заборона на те, чого і так немає. Не прийдуть до нас іноземці при падаючому рублі навіть і без цієї заборони. А рубль буде падати поки вони всі не підуть", - резюмував автор.

Нагадаємо, рубль почав падати відразу після анонсу нових американських санкцій відносно Росії у зв'язку з отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері. Зокрема 13 серпня російська валюта досягла психологічного максимуму - 68,34 рубля за долар і 77,81 рубля за євро. Так фінансові ринки ще не падали з квітня 2016 року.

При цьому вже за три місяці США можуть ввести другий пакет "пекельних санкцій", які вдарять по Росії і рублю ще сильніше.

Путін зробив ставку на війну на виснаження: Економіст розповів, як Захід може вдарити по Росії

вівторок, 16 липень 2024, 19:34

Росія зробила ствку на війну на виснаження, тож навіть в умовах накладених Заходом санкцій вона знаходить гроші на продовження бойових дій проти України. Фінансувати агресію їй вдається насамперед завдяки експорту російської нафти, яку продовжують куп...

Аби не завадила Угорщина: ЄС терміново готує пропозицію щодо кредиту Україні на 50 млрд доларів під арештовані активи РФ

вівторок, 16 липень 2024, 19:09

Єврокомісія планує "дуже скоро" внести пропозицію про пакет кредитів на суму 50 млрд доларів під залог заморожених російських активів для підтримки України, щоб встигнути до кінця року завершити законодавчу роботу. Про це заявив єврокомісар з економіки...