Хіти тижня. Саудівська Аравія готує обвал цін на нафту: Угода країн ОПЕК + Росія про скорочення видобутку отримала несподіване продовження

​​Ринок чекав зниження цін від саудитів, але масштаб виявився вищим за всі прогнози. Попереду шалена боротьба за багатий азійський ринок, котра здатна не лише втримати ціни від зростання але і поховати угоду про зменшення видобутку «чорного золота».

Угода країн ОПЕК і Росії про нове скорочення видобутку нафти, укладена в минулу п'ятницю, отримала несподіване продолженіе. Ключевий гравець ОПЕК - Саудівська Аравія - одночасно зі скороченням поставок на 0,5 млн барелів на добу прийняла рішення різко знизити ціни на своєму головному експортному ринку - в Азії, зазначають Патріоти України.

Легкі сорти саудівської нафти в січні подешевшають для азіатських клієнтів на 1-2 долари, повідомляє Reuters з посиланням на прайс-лист державної нафтової компанії королівства Saudi Aramco.

Найбільш популярна марка саудівської нафти - Arab Light - стане дешевше на 1 долар в порівнянні з груднем і буде продаватися з премією 60 центів до бенчмарку Oman / Dubai, до якого прив'язані фізичні поставки близькосхідних виробників.

Надлегкі сорти подешевшають ще сильніше: знижки на Arab Super Light складуть 1,5 долара, а на Arab Extra Light - 2 долари. В результаті відвантажувальні ціни впадуть до мінімуму з початку 2017 року.

Ринок чекав зниження цін від саудитів, але їх фактичний масштаб виявився вищим за всі прогнози, сказав Platts представник нафтотрейдера, що торгує в Азії. Опитування агентства, проведене в кінці листопада, показало, що більшість трейдерів чекають зниження не більше ніж на 70 центів.

Імовірно Saudi Aramco має намір різко збільшити відвантаження в Азію з початку 2019 року, розмірковує інший нафтотрейдер: знижки від саудитів з великою ймовірністю спровокують ланцюгову реакцію і змусять інших близькосхідних видобувачів з ОПЕК знижувати ціни слідом.

Саудівці намагаються стримати приплив американської нафти на свій традиційний ринок, пояснює джерело Platts: сланцевий видобуток випереджає зростання глобального попиту, провокуючи надлишок на американському ринку, який виливається на експорт.

За даними американського Міненерго, в перший тиждень грудня обсяги експорту нафти з США досягли нового історичного рекорду в 3,2 млн барелів на день.

У порівнянні з листопадом вони підскочили на третину, а за рік - більш ніж удвічі. В результаті за обсягом поставок на світовий ринок Штати випередили всіх членів ОПЕК, крім двох - Саудівської Аравії та Іраку.

Путін розпочав енергетичну війну проти Європи: Данілов розкрив план Кремля

середа, 29 червень 2022, 15:56

Росія розпочала енергетичну війну проти Європи. Постачання газу урізали, щоб натиснути на європейську владу і домогтися санкційних поступок. Крім того, Кремль домагається дестабілізації економічної ситуації в країнах ЄС, сподіваючись, що це призведе і ...

Британія вдарила санкціями по другій найбагатшій людині Росії та родичці Путіна

середа, 29 червень 2022, 15:45

Британський уряд 29 червня оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії за її вторгнення до України. Нова порція санкцій покликана не дозволити росіянам отримати доступ до трастових послуг у Британії. Про це повідомили в уряді Великої Британії,...