Хіти тижня. Саудівська Аравія готує обвал цін на нафту: Угода країн ОПЕК + Росія про скорочення видобутку отримала несподіване продовження

​​Ринок чекав зниження цін від саудитів, але масштаб виявився вищим за всі прогнози. Попереду шалена боротьба за багатий азійський ринок, котра здатна не лише втримати ціни від зростання але і поховати угоду про зменшення видобутку «чорного золота».

Угода країн ОПЕК і Росії про нове скорочення видобутку нафти, укладена в минулу п'ятницю, отримала несподіване продолженіе. Ключевий гравець ОПЕК - Саудівська Аравія - одночасно зі скороченням поставок на 0,5 млн барелів на добу прийняла рішення різко знизити ціни на своєму головному експортному ринку - в Азії, зазначають Патріоти України.

Легкі сорти саудівської нафти в січні подешевшають для азіатських клієнтів на 1-2 долари, повідомляє Reuters з посиланням на прайс-лист державної нафтової компанії королівства Saudi Aramco.

Найбільш популярна марка саудівської нафти - Arab Light - стане дешевше на 1 долар в порівнянні з груднем і буде продаватися з премією 60 центів до бенчмарку Oman / Dubai, до якого прив'язані фізичні поставки близькосхідних виробників.

Надлегкі сорти подешевшають ще сильніше: знижки на Arab Super Light складуть 1,5 долара, а на Arab Extra Light - 2 долари. В результаті відвантажувальні ціни впадуть до мінімуму з початку 2017 року.

Ринок чекав зниження цін від саудитів, але їх фактичний масштаб виявився вищим за всі прогнози, сказав Platts представник нафтотрейдера, що торгує в Азії. Опитування агентства, проведене в кінці листопада, показало, що більшість трейдерів чекають зниження не більше ніж на 70 центів.

Імовірно Saudi Aramco має намір різко збільшити відвантаження в Азію з початку 2019 року, розмірковує інший нафтотрейдер: знижки від саудитів з великою ймовірністю спровокують ланцюгову реакцію і змусять інших близькосхідних видобувачів з ОПЕК знижувати ціни слідом.

Саудівці намагаються стримати приплив американської нафти на свій традиційний ринок, пояснює джерело Platts: сланцевий видобуток випереджає зростання глобального попиту, провокуючи надлишок на американському ринку, який виливається на експорт.

За даними американського Міненерго, в перший тиждень грудня обсяги експорту нафти з США досягли нового історичного рекорду в 3,2 млн барелів на день.

У порівнянні з листопадом вони підскочили на третину, а за рік - більш ніж удвічі. В результаті за обсягом поставок на світовий ринок Штати випередили всіх членів ОПЕК, крім двох - Саудівської Аравії та Іраку.

Стосується не всіх? У НБУ роз’яснили, про кого збиратимуть дані щодо карткових платежів

понеділок, 5 червень 2023, 13:56

Національний банк України не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб. Ця інформація не відповідає дійсності - йдеться лише про юридичних осіб та підприємців. Про це повідомила пресслужба НБУ, передають Патріоти України. У Національному банку пояс...

Розмір пенсії можна збільшити! Лайфхак для частини пенсіонерів в Україні

понеділок, 5 червень 2023, 10:45

Виходячи на пенсію за віком, кожен українець сподівається отримувати гідні виплати, але іноді сподівання не співпадають з виплатами, передають Патріоти України. Втім, є невелика хитрість, яка допоможе збільшити пенсійні виплати. Її порадив пенсіонерам...