Влад Гречко запевняє - такого в Нижньогірському районі ніколи не було. Ця частина півострова вважається багатою. Жителі північних і східних районів Криму часто із заздрістю кажуть, що в Нижньогірському жити легше, достаток більше. Тут багато садів, полів, великих підприємств. Вода потрібна всім - і бізнесу, і людям.
За словами Влада, про проблему йому розповів батько. 70-річний пенсіонер як зазвичай підійшов до свердловини, але води в ній не було. До свердловині часто приїжджають жителі сусідніх сіл, але з цього дня налити в пластикові ємності їм нічого. «Мало того, що з колонки у дворі перестала бігти, так ще й з свердловини, - розповідає Влад. - У нас свердловина понад 300 метрів, наскільки я знаю, вода йшла з підземного озера. Виходить, що воно вичерпалося. Я вважаю, що причина - свердловини в районі, з яких воду на Керченський півострів качають. Батько сказав, що ніколи з цим не стикався раніше, ось хочу по сусідах проїхатися, дізнатися, як у них обстановка».
«Ми ведемо спостереження з 1967 року, можемо сказати, що рівень повернувся до вихідного до будівництва Північно-Кримського каналу. Можливо, навіть трохи нижче, ніж в той період», - говорить Олександр Десятирик, начальник Нижньогірської гідрогеолого-меліоративної партії.
Як би там не було, проблеми з артезіанською водою в Нижньогірському можуть бути першим вісником спустошення в Криму підземних горизонтів різного рівня. Північ Криму вже через 20 років може залишитися без прісної води.
Опріснювальні станції півострів собі дозволити не може: не вистачає електроенергії. Очищення стоків не вигідне чиновникам на місцях: простіше зливати відходи в море.
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...
Попри впевнені заяви Кремля про економічну стабільність, ситуація всередині країни швидко погіршується. Російська економіка, насправді, перебуває у дедалі більш хиткому стані — через військові витрати, міжнародні санкції та сумнівну державну статистику...