Туреччина змусила Москву "на своїй шкурі" відчути ті незручності, які вона влаштувала цивільному судноплавству в Керченській протоці.
Для постачальників російських енергоресурсів перекриття проток Босфор і Дарданелли перетворилося в пекло. Так, нещодавно Анкара змінила правила судноплавства, посиливши правила навігації і розширивши список судів, які зобов'язані використовувати буксири в своїх протоках. І тепер кораблі з російською нафтою, що йдуть в порти Чорного і Середземного морів, змушені простоювати цілий місяць, щоб отримати дозвіл на прохід (13 днів на вхід в територіальні води Туреччини, 15 днів - на вихід). Раніше це займало всього кілька днів.
Результатом нововведення турків стали величезні "пробки" нафтових танкерів РФ, Казахстану і Узбекистану, які постачають "чорне золото" в Європу. За останніми даними, зараз там простоюють судна з 39 мільйонами барелів нафти.
Нововведення Туреччини стало болючим ударом для Росії, зокрема, порту Новоросійськ, через який забезпечується 14% всього експорту російської нафти. Він катастрофічно відстає за графіком, зазнаючи збитків.
Ціни на нафту у світі знижуються через врегулювання конфлікту на Близькому Сході та плани ОПЕК+ збільшити видобуток у серпні. Це, на думку експертів Сергія Куюна та Володимира Омельченка, має призвести до здешевлення бензину та дизелю в Україні, пише Р...
Президент США Дональд Трамп, який з 1 липня скасував санкції проти Сирії, у результаті виключив з «чорних списків» деякі російські банки, установи та фізичних осіб, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Як випливає з релізу Управ...