Туреччина змусила Москву "на своїй шкурі" відчути ті незручності, які вона влаштувала цивільному судноплавству в Керченській протоці.
Для постачальників російських енергоресурсів перекриття проток Босфор і Дарданелли перетворилося в пекло. Так, нещодавно Анкара змінила правила судноплавства, посиливши правила навігації і розширивши список судів, які зобов'язані використовувати буксири в своїх протоках. І тепер кораблі з російською нафтою, що йдуть в порти Чорного і Середземного морів, змушені простоювати цілий місяць, щоб отримати дозвіл на прохід (13 днів на вхід в територіальні води Туреччини, 15 днів - на вихід). Раніше це займало всього кілька днів.
Результатом нововведення турків стали величезні "пробки" нафтових танкерів РФ, Казахстану і Узбекистану, які постачають "чорне золото" в Європу. За останніми даними, зараз там простоюють судна з 39 мільйонами барелів нафти.
Нововведення Туреччини стало болючим ударом для Росії, зокрема, порту Новоросійськ, через який забезпечується 14% всього експорту російської нафти. Він катастрофічно відстає за графіком, зазнаючи збитків.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...