Хіти тижня. "У Кабміні захотіли нанести податковий удар по бізнесу", - експерт

Міністерство соціальної політики запропонувало штрафувати підприємства в тому випадку, якщо приватні підприємці виконують ту ж роботу, що і звичайні співробітники в штаті.

Зокрема, якщо понад 75% доходів підприємця надходить з одного джерела, а робота виконується на виділеному роботодавцем робочому місці – відомство пропонує штрафувати 30 мінімальним заробітним платам (близько 125 тисяч гривень), пише у своєму блозі податковий консультант Олександра Томашевська, передають Патріоти України.

"В Україні дійсно багато малих підприємств не платять податки. Україна фактично є tаx free країною, але саме це дозволяє місцевому бізнесу виживати. Зараз при виплаті заробітної плати "в білу" підприємству необхідно виплатити 22% від її суми в якості Єдиного соціального внеску, 18% прибуткового податку і 1,5% – військового податку. тобто, сумарні виплати складають 41,5% від загального доходу", – повідомила Томашевська.

За її словами, для компаній з великим товарообігом це нормальна плата, яка дозволяє не зв'язуватися з переведенням у готівку грошей для тисяч співробітників. Однак, для власника IT-компанії, власника кафе або великого магазину – це величезні гроші.

"Уявіть, що в компанії працює 20 осіб при середній зарплаті в 20 тисяч гривень. Тільки на податки потрібно віддати в середньому 166 тисяч гривень на місяць. Якщо виплатити цю суму повністю, доведеться підвищити ціни на готову продукцію і підприємство стане неконкурентоспроможним", – додала Томашевська.

Податковий консультант прогнозує, що після посилення контролю з боку уряду багато компаній малого бізнесу закриються.

Хитрий план: Росія може запропонувати США родовища корисних копалин на окупованих землях, - WSJ

субота, 22 лютий 2025, 18:43

В рамках майбутньої мирної угоди Росія може дозволити американським компаніям добувати корисні копалини на окупованих територіях України. Про це пише видання WSJ, передають Патріоти України. На переговорах в Ер-Ріяді була обговорена пропозиція припини...

Кількість українських біженців стрімко зросла: Ось чому не хочуть повертатися

субота, 22 лютий 2025, 18:17

Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...