Російські нафтові компанії в 2020 році зазнають серйозних втрат. $3,5 млрд вони не доберуть через заборону використовувати високосірчистий мазут в якості корабельного палива, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg.
Так, російські НПЗ, що переробляють нафту з підвищеним вмістом сірки, не встигнуть підготуватися до очікуваних у 2020 році змін у судноплавстві. Справа в тому, що в двох третинах російського палива міститься 2,5% сірки або навіть більше. Це не відповідає новим правилам Міжнародної морської організації ООН (International Maritime Organization, IMO), які забороняють використовувати в якості суднового палива мазут із вмістом сірки понад 0,5%.
У 2017 році російські нафтовики поставляли мазут у більш ніж 100 різних країн і виручили за нього приблизно $ 9 млрд. Згідно з оцінкою інвестбанку Wood & Co. Financial Services AS, в 2020 році виручка може скоротитися на $ 3,5 млрд.
Старший аналітик IHS Markit Ltd Олександр Щербаков впевнений, що у російських НПЗ "немає шансів завершити підготовку на 100%" до потрібного часу, тому після вступу в силу нових правил російський мазут істотно "просяде" в ціні.
Західні експерти вважають, що у російських НПЗ є різні варіанти збуту високосірчаного мазуту, але вони не компенсують втрати від скорочення попиту з боку судновласників.
Російські нафтовики сподіваються, що зможуть впоратися з проблемою. "Така ситуація не критична. Це повинно було статися навіть раніше. Тому в Росії розпочато процес модернізації заводів для зниження випуску мазуту на користь світлих нафтопродуктів", - стверджує аналітик Райффайзенбанку Андрій Поліщук.
В Україні не вистачає близько 40 тис. водіїв вантажівок, що призводить до простою третьої частини транспортного парку. Роботодавці готові платити від 38 до 42,5 тисяч гривень, але без покращення умов праці проблема лише поглиблюватиметься. Про це розпо...
Через падіння продажів, високу ключову ставку Центробанку РФ та конкуренцію з боку китайських брендів, "АвтоВАЗ" – найбільший автовиробник Росії готується перейти на чотириденний робочий тиждень із кінця вересня. Незважаючи на пафосні заяви про "успіш...