Хіти тижня. Удар по нафті та газу: Росії пророкують мільярдні збитки, порятунку не буде

Російські нафтові компанії в 2020 році зазнають серйозних втрат. $3,5 млрд вони не доберуть через заборону використовувати високосірчистий мазут в якості корабельного палива, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg.

Так, російські НПЗ, що переробляють нафту з підвищеним вмістом сірки, не встигнуть підготуватися до очікуваних у 2020 році змін у судноплавстві. Справа в тому, що в двох третинах російського палива міститься 2,5% сірки або навіть більше. Це не відповідає новим правилам Міжнародної морської організації ООН (International Maritime Organization, IMO), які забороняють використовувати в якості суднового палива мазут із вмістом сірки понад 0,5%.

У 2017 році російські нафтовики поставляли мазут у більш ніж 100 різних країн і виручили за нього приблизно $ 9 млрд. Згідно з оцінкою інвестбанку Wood & Co. Financial Services AS, в 2020 році виручка може скоротитися на $ 3,5 млрд.

Старший аналітик IHS Markit Ltd Олександр Щербаков впевнений, що у російських НПЗ "немає шансів завершити підготовку на 100%" до потрібного часу, тому після вступу в силу нових правил російський мазут істотно "просяде" в ціні.

Західні експерти вважають, що у російських НПЗ є різні варіанти збуту високосірчаного мазуту, але вони не компенсують втрати від скорочення попиту з боку судновласників.

Російські нафтовики сподіваються, що зможуть впоратися з проблемою. "Така ситуація не критична. Це повинно було статися навіть раніше. Тому в Росії розпочато процес модернізації заводів для зниження випуску мазуту на користь світлих нафтопродуктів", - стверджує аналітик Райффайзенбанку Андрій Поліщук.

Українці масово скидають американський долар. НБУ розповів, що відбувається на валютному ринку

вівторок, 6 травень 2025, 10:02

Такої динаміки регулятор не фіксував майже два роки. Обсяги купівлі валюти населенням у квітні 2025 року перевищили обсяги її продажу лише на $189,51 млн. Це найменший показник із серпня 2023 року, свідчать дані Національного банку України, зазначають ...

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...