Хіти тижня. "Всі ЗПГ-проекти будуть зупинені": У РФ забили на сполох через майбутній удар США

Постраждає і Північний морський шлях, тому що основний обсяг вантажів по ньому забезпечують саме поставки зрідженого природного газу.

Американські сенатори винесли на обговорення новий законопроект про посилення санкцій проти Росії, який загрожує обмежувальними заходами проти інвестицій у російські проекти зрідженого природного газу. Якщо Білий дім введе санкції проти ЗПГ-проектів на російській території, то наслідки для Кремля будуть жахливими, передають Патріоти України із посиланням на "Взгляд".

"Якщо буде введена заборона на поставку американського ЗПГ-обладнання та кредитування для компаній, які мають американських акціонерів або працюють на американському ринку, то у нас всі ЗПГ-проекти будуть зупинені", – заявив гендиректор Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов.

За його словами, в цьому випадку постраждає і Північний морський шлях, тому що основний обсяг вантажів по ньому забезпечують саме поставки зрідженого природного газу. "Досягти 80 млн тонн вантажів до 2024 року, як планується у травневих указах,у цьому випадку точно не вийде. Завантажити Північний морський шлях буде просто нічим", – резюмував Симонов.

Нагадаємо, США підготували новий пакет санкцій проти Росії у зв'язку з агресією Кремля у Чорному морі, спрямованої на військові судна України, і втручанням у виборчий процес американців. Зокрема, запропоновано ввести санкції проти російських банків, які підтримують зусилля РФ із підриву демократичних інститутів в інших країнах. Крім того, сенатори вважають за потрібне ввести санкції, націлені на інвестиції у російські ЗПГ-проекти (зріджений природний газ) за межами РФ. Також законопроект передбачає санкції, пов'язані з російським суверенним боргом.

Гривня слабшає: Експерт розповів, чи чекати курсу по 40 за долар в Україні

неділя, 3 липень 2022, 8:29

Попри слабкість гривні, на яку вливає війна в Україні, падіння гривні понад 40 за долар не буде в будь-якому випадку. Про це заявив аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак, пише "Сегодня", передають Патріоти України. Аналітик не оч...

Українцям загрожує новий дефіцит палива на АЗС, названо причину і терміни

неділя, 3 липень 2022, 7:13

В Україні може виникнути новий дефіцит автомобільного палива, заявив колишній міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, передають Патріоти України. На його думку, зокрема, дефіцит дизеля може виникнути в серпні-жовтні 2022...