Монетизація пільг в Україні: Що треба знати і коли чекати коштів (відео)

Монетизація пільг дозволяє, з одного боку, зменшити зловживання, з іншого боку, провести реальний облік того, хто і скільки потребує допомоги і як нею користується.

Ілюстрація: zt.20minut.ua

Все має виглядати так: пільговик пише заяву в соцслужбі. Гроші автоматично перераховуються на банківську картку. Але це в ідеалі, а насправді, поки що все залишається на рівні розмов, повідомляють Патріоти України з посиланням на fakty.ictv.ua.

Планували запустити систему вже в травні. Але це відбудеться не скрізь. Бо все будуть вирішувати місцеві керівники. Водночас, перераховувати гроші пільговикам напряму буде вигідніше, аніж перевізникам.


І якщо в міських радах бачать світло в кінці тунелю, то от самі пільговики анонсованій монетизації геть не раді. Затверджений урядом соціальний мінімум гарантує лише 30 поїздок на місяць.

В деяких містах вирішили не перераховувати гроші пільговикам. А запровадити картки, на яких буде певна кількість поїздок. На цю систему вже переходять Житомир, Вінниця і Тернопіль.

Система вже працює із звичайними проїзними та банківськими картками. Скоро працюватиме і з картками пільговиків. Запровадять 30-хвилинну або довшу можливість пересадки в будь-який транспорт без додаткової оплати. Однак, щоб система запрацювала на повну, розрахунки з перевізниками мають відбуватись без затримок.

Якщо із автобусами, тролейбусами і трамваями все більш-менш зрозуміло, то, як бути із проїздом залізницею. Поки все залишається на рівні ідей, борги соціальних служб перед залізничниками невпинно зростають. А от у житлово-комунальній сфері компенсація пільг готівкою - точно не варіант.

Хоч об’єднання співвласників формально не надають комунальних послуг, у нарахуванні внесків пільги вони враховують. А потім місяцями чекають на компенсацію від держави. До сих пір існують просто фантастичні пільги. Наприклад, на встановлення стаціонарного телефону. Плюс пільги для депутатів.

Комунальні тарифи занадто високі: Українцям розповіли, як можна заощадити

п’ятниця, 25 квітень 2025, 6:00

Хоча в поточному році не прогнозують зростання цін на природний газ та опалення, це не торкнеться, наприклад, електроенергії або води, які можуть зрости в ціні. З цієї причини українцям не заважає навчитися економити. Як це можна зробити, радить РБК-Ук...

На річці Тетерів збираються збудувати першу в Україні плавучу сонячну електростанцію, що покриватиме більшу частину споживання електрики Житомиром

четвер, 24 квітень 2025, 23:32

Про це повідомили в урядовій ініціативі "Штаб згуртованих громад". Там зазначили: СЕС хочуть збудувати на річці Тетерів., передають Патріоти України з посиланням на Property Times. . "Потужність запланованої станції – 40 МВт, що дозволить покрити біль...