Москві приготуватися: "Нафтогаз" може відсудити у "Газпрому" $12 млрд у разі припинення транзиту

НАК "Нафтогаз України" має високі шанси відсудити у "Газпрому" 12 млрд доларів у разі припинення транзиту після 2019 року. Про це заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко в Брюсселі перед початком тристоронніх переговорів, повідомляють Патріоти України.

Він пояснив, з чого складається сума позову до "Газпрому" на 12 млрд доларів. Зокрема, за словами Вітренка, за поточним контрактом на транзит газу, який закінчується у 2019 році, плата за транзит може змінюватися відповідно до європейських правил. Європейські правила, перш за все, передбачають так званий принцип повного покриття витрат оператора. Коли Група "Нафтогаз" розраховує витрати на транзит у 2018-2019 роках, вона має враховувати амортизацію української ГТС, яка, як будь-який інший основний засіб, з часом втрачає свою цінність.

"Мова йде про позовні вимоги, які ми висуваємо в межах наступного арбітражу, який ми вже розпочали. Дійсно, сума цих позивних вимог близько 12 млрд доларів. Частина цих позивних вимог є наслідком того, що ми не очікуємо на транзит через територію України після 2019 року… Шанси на виграш є дуже високими", - сказав Вітренко.

За його словами, якщо Росія продовжуватиме контракт і газотранспортна система буде використовуватися для транзиту російського газу після 2019 року, це означатиме, що не відбудеться знецінення української ГТС, і в української сторони не буде підстав нараховувати прискорену амортизацію.

"У такому випадку наш позов буде не на 12 мільярдів, а тільки на 2 млрд доларів. Бо 2 мільярди - це все одно та частка витрат, які не покриваються зараз за поточного тарифу. Навіть без прискореної амортизації ГТС. Це на додаток стягнення у 2,7 мільярда доларів, які ми вже виграли", - додав Вітренко.

Вигідніше за банківський депозит: Скільки могли б заробити українці, якби рік тому купили золото

субота, 25 березень 2023, 10:48

В Україні за рік вартість золота збільшилася на 25%, тоді як ставка за банківськими депозитами становить близько 14%. При цьому аналітики вважають, що ціни на золото продовжать зростати, передають Патріоти України. Так, 23 березня минулого року тройськ...

НБУ збільшив продаж доларів із резервів - ситуація на валютному ринку погіршилася: Що це означає для українців

субота, 25 березень 2023, 10:25

Національний банк України протягом тижня від 20 по 24 березня 2023 року продав на міжбанківському валютному ринку 495,45 млн доларів. Про це повідомляється на сайті НБУ, передають Патріоти України. Таким чином НБУ збільшив продаж валюти на 31,7% пор...