"На них поставили хрест": Про долю українських підприємств, "віджатих" сепаратистами

Обладнання металургійних комбінатів, зокрема Єнакіївського і Алчевського, швидше за все буде вивезено в Росію.

Ілюстрація: dosug.md

Українські підприємства, які були захоплені бойовиками і "націоналізовані", закриваються, повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі 5 каналу, повідомляють Патріоти України.

"Ті шахти, які видобувають антрацитову групу вугілля, – хрест. Це вугілля ані на тих територіях, ані в Федерації нікому не потрібне. Свого вистачає більш ніж. Єдиний шлях - закриватися. Шахта Засядька вже закрита, люди отримали повідомлення про відпустку на невизначений термін за власний рахунок", - розповів він.

При цьому Туку додав, що обладнання металургійних комбінатів, зокрема Єнакіївського і Алчевського, швидше за все буде вивезено в Росію.

"Тому що, зокрема, на Алчевському незадовго до цих подій було придбано сучасне обладнання за величезні кошти та кредитні зобов'язання", - резюмував він. Раніше Тука повідомив, що бойовики захопили 46 українських підприємств, які розташовані на окупованих територіях Донбасу.

Нагадаємо, що з 1 березня ватажки терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" почали процес так званої "націоналізації" (введення тимчасової адміністрації) підприємств, які знаходяться на окупованій території Донбасу, але працюють в українському правовому полі. 15 березня Рада національної безпеки і оборони України припинила транспортне сполучення з окупованими районами Донецької і Луганської областей.

Заборона поширюється на переміщення товарів у промислових обсягах і не стосується громадян та їх особистого майна. Зняття заборони можливо за умови виконання пунктів 1-2 Мінських угод від 12 лютого 2015 року щодо всеосяжного припинення вогню і відведення всіх важких озброєнь, а також повернення захоплених підприємств під українську юрисдикцію.

Гривня укріпилися до долара та євро: Курси валют на 7 грудня

середа, 7 грудень 2022, 12:13

В обмінних пунктах України сьогодні, 7 грудня 2022 року, курс долара у продажу впав на 5 копійок до 40,20 гривень за долар. Курс євро впав на 15 копійок до 41,75 гривні за євро. На готівковому ринку середній курс долара по Україні складає:. Середній ку...

За 1,5 млрд бюджетних грошей: ОПЗЖ у Дніпрі будує льодову арену

середа, 7 грудень 2022, 11:45

Дві будівельні компанії у Дніпропетровській області отримали замовлення від ОДА та її підрозділів на понад 2 млрд грн, у тому числі на реконструкцію льодової арени ДС "Метеор". У цьому статутний капітал однієї фірми становить лише 200 грн, а другий – 1...