У найближчий рік російська економіка, яка отримує дві третини валютних доходів від продажу вуглеводнів, зіткнеться з новим падінням цін на нафту, тоді як план «прориву», закладений в травневий указ Володимира Путіна, буде безсилий прискорити зростання. Такий прогноз представили у вівторок, 13 листопада, експерти міжнародного рейтингове агентства S & P, зазначають Патріоти України.
Хоча уряд РФ очікує прискорення темпів зростання до рівня вище світових з 2021 року покладаючись на примусове збільшення інвестицій, ці очікування залишаться нереалізованими, попереджає агентство в доповіді.
«Ми вважаємо, що темпи зростання ВВП будуть нижче прогнозованого російським урядом рівня, і не очікуємо значного збільшення капітальних витрат корпоративного сектора», - пише S & P.
Оголошені проекти вартістю 450 млрд доларів ризикують залишитися на папері, «беручи до уваги характерні для Росії тривалі процеси прийняття інвестиційних рішень і складну структуру розподілу коштів для великих проектів за участю держави».
Щоб збільшити інвестиції, необхідні структурні реформи: стабільні умови ведення бізнесу, реформа судової системи, приватизація і демонополізація. Але перспективи цих процесів виглядають «обмеженими», констатує S & P: пріоритетом уряду залишаться наповнення бюджету і макроекономічна стабільність.
Мінфін продовжить працювати в режимі «бюджетного правила», вилучаючи з економіки всі доходи від цін на нафту вище 40 доларів за барель і «обмежуючи потенціал зростання», попереджають експерти.
Самі нафтові надприбутки, тим часом, в найближчій перспективі можуть повністю зникнути. S & P Global Ratings очікує істотне зниження цін на нафту в найближчі 12 місяців, заявив директор групи «суверенні рейтинги» агентства Карен Варапетов в рамках конференції, організованої S & P.
Нижньою планкою нафтового обвалу може стати рівень в 40 доларів за барель. Якщо до зниження «чорного золота» додасться посилення санкцій, це може надати «серйозний макроекономічний вплив, в тому числі чинити тиск на рейтинг» РФ, додав експерт.Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповів, чи будуть зміни у роботі енергосистеми після того, як російські загарбники зруйнували Каховську ГЕС. Про це він розповів в етері національного телемарафону. Він зазначив, що Каховська с...
В Україні, де зростають тарифи на комуналку, зокрема, на електропостачання, здійснені заходи задля уникнення дефіциту цукру та збільшення його вартості. Як повідомляють у Міністерстві економіки, наразі українські експортери вже майже на 100% використал...