"Останні 5 років продемонстрували, що санкції не виконали своїх завдань щодо стримування російського експансіонізму на світових ринках озброєнь, тому, єдиним дієвим способом є заміщення РФ, як на ринках країн НАТО, так і на ринках країн, що розвиваються, зокрема, Індії та Алжиру. Співпраця США та України, при залученні потенціалу українського ВПК, є ключем для стратегічного заміщення Росії на головних світових ринках. Розуміння цього і відсутність можливостей для удосконалення власних зразків озброєнь стало підставою для розробки Росією стратегії "гібридної конкуренції" в цій сфері, з метою збереження власного впливу на геополітичній карті світу.
В ході реалізації даної гібридної концепції, росіяни проводять заходи щодо дискредитації України і її оборонно-промислового комплексу на світовій арені, використовуючи ЗМІ, дослідників, антикорупціонерів та інших представників неурядового сектора, задіяних в даній сфері", - заявив екс-заступник директора держконцерну "Укроборонпром" Денис Гурак. Експерти пропонують розробити методологічні матеріали і запустити освітній процес для українських журналістів, антикорупціонерів та інших представників неурядового сектора з метою нівелювання роботи спецслужб РФ в даній сфері і підтримки системи національної безпеки.
"Говорячи про проблеми, що існують як на світовій арені, так і в Україні, варто зазначити, що значна частина журналістів і дослідників, що займаються даною темою, дуже часто не мають необхідних базових знань, для того, щоб усвідомлювати природу тих, чи інших процесів, в результаті чого, вони легко стають жертвами маніпуляцій російських спецслужб і використовуються в якості "корисних ідіотів". Протягом декількох останніх років, ми стали свідками "хайпових" кампаній проти українського ОПК, що негативно відзначилось на національній безпеці, наших можливостях і іміджі України на світових ринках.
Саме тому, сьогодні гостро стоїть необхідність розробки навчального процесу для журналістів і громадських діячів, які причетні до оцінки процесів пов'язаних з українським Оборонпромом, щоб їх заяви і дії були усвідомленими і вони не ставали жертвами маніпуляцій", - заявив керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк. У свою чергу, глава експертної організації StateWatch Гліб Канєвський і група інших експертів підтримали дану ініціативу, зробивши акцент на необхідності залучення до освітнього процесу фахівців з роботи з матеріалами, що представляють державну таємницю.
"Коли журналістам передають інформацію, яка представляє державну таємницю, це питання необхідно ставити перед Службою безпеки України. Росія активно використовує на світовій арені інформацію про корупцію в оборонному секторі в Україні, яка хоч і існує, дуже часто є просто перебільшенням, розтиражованим українськими журналістами. Дуже часто, такі журналісти-розслідувачі отримують інформацію під грифом держтаємниці від співробітників Укроборонпрому, охочими підставити своїх конкурентів з чисто меркантильних міркувань, або ж від російських спецслужб, так як інших джерел отримання таких матеріалів просто не існує.
Тому, до запропонованого освітнього процесу мають бути залучені фахівці по роботі з матеріалами, що представляють державну таємницю", - заявив Гліб Канєвський. У роботі експертного засідання також взяв участь представник організації Transparency international Тарас Ємчура, генеральний секретар Незалежної антикорупційного комітету з питань оборони Transparency international (Нако) Олена Трегуб, експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій, екс-заступник міністра оборони України Юрій Гусєв та інші провідні українські фахівці.
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...