
Патріоти України вже повідомляли про новинку українського ВПК, котра стала справжнім проривом вітчизняної військової інженерії. Тепер маємо більш докладні відомості про бойову машину реактивної системи залпового вогню "Берест".
Як зазначають у державному концерні, Шепетівський ремонтний завод (входить до складу Укроборонпрому) здійснив глибоку модернізацію 122-мм реактивної системи залпового вогню, у виробництві якої використовуються виключно українські комплектуючі. Нова бойова машина отримала назву БМ-21 УМ "Берест" і вперше демонструється широкому загалу.
"Берест" призначений для заміни БМ-21 "Град", що стоїть на озброєнні ЗСУ", - пояснили в Укроборонпромі.
Як наголосили в концерні, нова машина має цифрову систему управління вогню, що дозволяє екіпажу проводити підготовку до стрільби не покидаючи кабіни.
"Нові цифрові технології інтегрують "Берест" у систему обміну інформацією на полі бою. Завдяки цьому розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати ворога, які в обробленому вигляді поступають з дронів, контрбатарейної радіолокаційної станції, а також інших систем спостереження. Така інтеграція у рази підвищує точність та ефективність ведення вогню", - додали у прес-службі.
Крім того, "Берест" оснащений 50 реактивними снарядами, замість 40 у "Граді".
"Берест", у порівнянні із "Градом", має більшу потужність залпу, точність ведення вогню, інтеграцію у цифрові системи управління та наведення артилерії, більшу мобільність та потребує менше часу для відкриття вогню. Враховуючи те, що всі компоненти для "Бересту" вироблені в Україні, вдалось значно зменшити її вартість у порівнянні із аналогами. Нова та більш ефективна система, у випадку замовлення, здатна повністю замінити "Гради", значно розширивши бойові можливості українських артилеристів", - впевнені в Укроборонпромі.

Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...