Ось чому ми бідні, а не Польща і Чехія: Підраховано, скільки коштів виведено з України за часи незалежності

​Україна знаходиться на дев'ятому місці за обсягом вивезення капіталу, в офшори було виведено $167 млрд.

Ілюстрація:Капітал

Неурядова організація Tax Justice Network оприлюднила дослідження The Price of Offshore Revisited, згідно з яким в офшорах зберігаються світові активи на суму не менше $21 трлн. Про це пише Комерсант-Україна, зазначають Патріоти України.

Ця цифра була отримана на основі розрахунків, які враховують дані МФВ та національних центробанків, тому не враховує ввезення в офшори матеріальних цінностей. З їх урахуванням сума ліквідних цінностей може скласти $32 трлн.

Як пише видання в матеріалі "Сила відтоку", лідером з вивозу капіталу є Китай - за 40 років з нього було виведено $1,19 трлн. На другому місці знаходиться Росія, відтік капіталу з якої почався лише в 1990 році, - з тих пір з країни пішло $798 млрд.

У топ-5 також входять Південна Корея ($779 млрд.), Бразилія ($520 млрд.) І Кувейт ($496 млрд.). Україна посідає дев'яте місце, істотно поступаючись Аргентині (восьме місце, $399 млрд.). За 21 рік незалежності з України було виведено $167 млрд. Замикає топ-10 Казахстан з сумою $138 млрд.

Заявлена сума виведених з України коштів перевищує обсяг валового внутрішнього продукту за 2011 рік ($165,2 млрд.), Крім того, вона більш ніж удвічі більша від обсягу державного боргу на кінець червня - $60 млрд.

Організація Tax Justice Network, утворена в 2003 році, є коаліцією економістів лівого спектру. Вона займається вивченням наслідків ухилення від сплати податків, в тому числі через офшори. Членами організації є в основному європейські економісти, а її штаб-квартира знаходиться в Лондоні.

Утихомирили Угорщину: Всі країни ЄС погодили пакет допомоги для України на €50 мільярдів, - Єврокомісія

четвер, 30 листопад 2023, 18:44

Пропозиція Європейської комісії підтримати Україну кредитами та грантами на суму 50 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років ніким не заперечується, заявив чиновник. Єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан обговорив ці плани на брифінгу в четвер, пи...

Ердоган ось-ось дограється з сидінням на "двох стільцях": Адміністрація Байдена застерегла Туреччину від підтримки ХАМАС і Росії в обхід санкцій

четвер, 30 листопад 2023, 18:36

Глава Адміністрації Байдена по санкціях попередив турецьких чиновників, що країна розпалює насильство на двох континентах, слугуючи фінансовим притулком для ХАМАС і торговим центром для російської військової машини. За словами американських чиновників,...