Пенсійна реформа в Україні: Журналісти розповіли, як правильно рахувати стаж

З 1 січня 2018 року українці зможуть піти на пенсію в 60, 63 або 65 років, в залежності від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.

Ілюстрація: fakty.ictv.ua

Журналісти дізналися, скільки потрібно страхового стажу, щоб вийти на пенсію відповідно до нової пенсійної реформи, повідомляють Патріоти України з посиланням на profidom.

Так, згідно з новим соціальним і пенсійним законодавством, а також його нормативними актами, існує кілька різновидів стажу роботи: трудовий, страховий, спеціальний й пільговий:

• страховий (пенсійний) - це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і щомісяця сплачувала внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок;

• спеціальний - це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії;

• пільговий - це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня. Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути зарахований до пільгового стажу, затверджений постановами Кабінету міністрів України.

Відзначається, що відповідно до нового законодавства не важливо, скільки людина фактично працювала - значення має протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за неї до Пенсійного фонду.

Так, трудовий стаж, отриманий до січня 2004, прирівнюється до страхового, а після зазначеної дати для розрахунку пенсії враховується сплата страхових внесків.

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...

В Україні хочуть автоматично арештовувати гроші боржників: Чого чекати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:58

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...