"Поки все більш-менш у порядку": Експерт розповів, що чекає на курс долара навесні

Ситуація на валютному ринку може змінитися.

На валютному ринку України найближчим часом навряд чи відбудуться якісь потрясіння. Одним з факторів є те, що під вибори в Україні заходить традиційно багато готівки, які обмінюють на гривні і роздають на виборчу кампанію, передають Патріоти України з посиланням на Styler.
"Це підтримує курс, і Нацбанк навіть зараз викуповує долари на міжбанку. Тому, я думаю, до виборів істотних потрясінь не слід очікувати", - підкреслив старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Володимир Дубровський.
На його думку, ситуація на валютному ринку може змінитися в разі агресії Росії. Адже, наскільки відомо, поведінка цієї країни - непередбачувана. "Курс може змінитися в разі якихось форс-мажорних обставин. Тому що ніхто не знає, чим закінчиться ця виборча кампанія, як вона буде розвиватися. Також невідомо, чого чекати від Росії. Такі речі завжди є фактором ризику", - говорить експерт .
Він також спрогнозував, що курс може змінитися в залежності від того, хто буде перемагати. "Але навіть якщо переможе непередбачуваний кандидат і будуть короткочасні потрясіння, в довгостроковому періоді, якщо не почнеться повномасштабний світова економічна криза, поки що гривні нічого не загрожує", - зазначив Дубровський.
Він додав, що значна дестабілізація курсу може бути спровокована агресивними діями з боку Росії. "Курсу долара шкодить нагнітання ситуації, паніка. Але приводів для паніки зараз немає. Фундаментально у нас поки все більш-менш в порядку", - резюмував експерт.

Все почнеться із них: Кого корабель Ілона Маска першими доставить на МКС

вівторок, 26 січень 2021, 20:28

Перший туристичний політ Crew Dragon до МКС відбудеться не раніше кінця 2021 року. Американська приватна компанія Axiom Space назвала учасників першої туристичної місії корабля компанії бізнесмена Ілона Маска Crew Dragon до Міжнародної космічної станці...

Гривня міцнішає до долара та євро: НБУ оприлюднив курси валют на 27 січня

вівторок, 26 січень 2021, 20:05

Національний банк України встановив на середу, 27 січня, курс долара на рівні 28,15 грн. Про це повідомляється на офіційному сайті НБУ. Тож порівняно з попереднім робочим днем долар подешевшав на 1 коп. Євро подешевшав на 4 коп., його курс становить 34...