Польщі буде туго: Німеччина відкрила ринок праці для українців

Українці та інші іноземці з-поза країн ЄС з 1 січня зможуть легально працювати в Німеччині завдяки змінам у німецьке імміграційне законодавство, повідомляють Патріоти України.

«Легальна робота в Німеччині стала можливою для українців та інших іноземців з-поза ЄС. Уряд цієї країни остаточно схвалив основні положення майбутнього імміграційного закону», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вже з 1-го січня 2019 року трудові мігранти можуть змінити роботодавця і поїхати працювати до Німеччини. Схвалений законопроект означає, що Німеччина визнала проблему дефіциту робочих рук, яку не можна вирішити за рахунок внутрішніх резервів. Таким чином працівників шукатимуть у країнах з-поза Єврозони.

Найлегше працевлаштуватися буде кваліфікованим спеціалістам. Йдеться про різні професії: інженер, слюсар, спеціаліст з металообробки, будівельник, кухар, лікар, водій TIR, зварювальники, електрики і т.д. Потрібно буде документально підтвердити свою кваліфікацію. Німецький уряд пообіцяв ліквідувати зайву бюрократичну формальність, аби прискорити визнання свідоцтв, виданих в інших країнах. Фактично довести свою профпридатність трудові мігранти зможуть постфактум, тобто вже після приїзду до Німеччини.

Друга обов’язкова умова для заробітчан, згідно з ухваленим законопроектом – володіння німецькою мовою. Високого рівня не вимагатимуть, але знання повинні бути достатніми, щоб людина могла працювати за своєю спеціальністю. Тобто, кухар може володіти одним набором лексики, а слюсар – іншим, й цього вистачить.

Наступне нововведення: їхати на роботу до Німеччини можна буде навіть не маючи на руках угоди з роботодавцем. Іноземцям дозволили перебувати в країні протягом півроку й за цей час самим спробувати знайти собі місце працевлаштування.Єдине що, проживати доведеться за власний кошт, адже соціальну допомогу у таких випадках не надаватимуть.

Німеччина також скасувала так званий тест ринку праці. Таким чином більше не буде перевірок на предмет наявності бажаючих зайняти вакантну посаду, на яку претендуватиме іноземець, серед німців чи громадян інших країн ЄС.

Зазначається, що Німеччина зараз переживає черговий економічний підйом, тому компанії потребують додатково близько 1-1,7 млн нових працівників. Навіть на найбільш низькооплачуваних роботах трудовим мігрантам можуть запропонувати від 1,2 до 1,5 тисяч євро на місяць. Це майже вдвічі більше, ніж можна заробити, наприклад, в Польщі.

Німеччина відчуває дефіцит кадрів

Ще вищі доходи мають спеціалісти в різних сферах. В середньому вони можуть розраховувати на виплати в розмірі від 2 тис. євро нетто і більше. Статистика по галузях свідчить, що найбільше в Німеччині заробляють працівники банківських установ, фармацевтичної та автомобільної промисловості. В першу десятку входять також фахівці з телекомунікації, машинобудування, авіаперевезень, медичні техніки, працівники хімічної промисловості, торгівлі, енергетики. У розрізі професій найбільш високооплачуваними є інженери-будівельники, інженери-енергетики, спеціалісти інформбезпеки, програмісти, економісти та менеджери з продажу.

Йдеться також про соціальні гарантії для українських заробітчан у Німеччині. На початку листопада 2018 року міністр соціальної політики України Андрій Рева та посол Німеччини Ернст Райхель у Києві підписали угоду про соціальне забезпечення, яка передбачає, зокрема, соцзахист у сфері державного пенсійного страхування і страхування у разі нещасного випадку. Документ дозволить уникати подвійного страхування в обох державах.

Так, для заробітчан, які поїдуть на роботу до Німеччини, діятимуть саме її норми законодавства. Зокрема, українці зможуть отримати страхові виплати у разі нещасного випадку, навіть якщо після нього повернуться додому. Також підписана угода передбачає необмежений переказ пенсій з України в Німеччину або навпаки. Стаж праці в обох країнах підсумовуватиметься.

"Енергоатом" не ремонтуватиме енергоблок, бо підрядник хоче зробити це "занадто дешево"

четвер, 28 вересень 2023, 18:59

Оператор всіх атомних електростанцій України держкомпанія НАЕК "Енергоатом" не встигне відремонтувати енергоблок №2 Хмельницької АЕС, щоб той працював взимку на повну потужність, передають Патріоти України. Як повідомляє народний депутат Ярослав Железн...

"єВідновлення": У "Дії" з’явилися сертифікати на придбання нового житла, але є нюанс

четвер, 28 вересень 2023, 18:25

У державному застосунку "Дія" з’явилися перші сертифікати в межах програми "єВідновлення" для придбання нового житла замість зруйнованого російськими окупантами. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Telegram, передають Патріоти України. Про...