В Україні із зростанням боргів за комунальні послуги люди все більше цікавляться питанням - яким буде найгірший сценарій в разі не погашення нарахованої суми. Відповідну думку висловив юрист Олександр Плохотнік, повідомляють Патріоти України з посиланням на facenews.ua.
Відповідно до закону про "Про виконавче провадження", якщо заборгованість перевищує 20 мінімальних заробітних плат, а термін позовної давності - не більше трьох років, тоді держава має повне право відібрати квартиру і продати її на відкритому аукціоні.
Втім, якщо нарахування не оплачується не менше п'яти років, то можна вимагати стягнення тільки тієї суми, яка накопичилася протягом трьох років.
Юрист запевнив, що оскаржити остаточне рішення суду можна, але зробити це необхідно не пізніше десяти днів. Тоді можливий варіант перегляду боргу і дозволу сплати в кредит - рівними сумами щомісячно.
Крім житла, заарештувати можна також інше майно: побутову техніку або автомобіль. Часто після продажу на аукціоні власнику повертають залишок грошей, якщо виручена вартість перевищує борг.
Законодавчо передбачена також можливість штрафу або пені, що становить в середньому близько 0,1% за кожен день несплати.
Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...
Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...