"Прощай, немытая" та підсанкційна: Гігант світового автопрому ліквідує всі заводи в Росії

Російський бізнес приносить Ford втрати. У 2017 році при виручці в 67 млрд рублів спільне підприємство «Форд Соллерс» отримало 13,6 млрд рублів чистого збитку.

Великий транснаціональний бізнес продовжує згортати присутність в Росії. Американський концерн Ford, який першим з глобальних автовиробників почав збірку машин в Росії, готується закрити два основні заводи - в Ленінградській області і в Татарстані на тлі збитків і скорочення попиту, передають Патріоти України.

Як повідомили Reuters джерела в галузі, зупинити конвеєр можуть завод у Всеволожську, який випускає легкові Focus і Mondeo, і підприємства в Набережних Челнах в Татарстані, де налагоджено виробництво EcoSport і Fiesta.
Завод в Єлабузі продовжить роботу, але може скоротити модельний ряд до однієї Ford Transit. План обговорюється з кінця минулого року і буде вписаний в програму реструктуризації бізнесу, в рамках якої концерн оголошував про плани скоротити виробництво в Європі.
Російський бізнес приносить Ford втрати. У 2017 році при виручці в 67 млрд рублів спільне підприємство «Форд Соллерс» отримало 13,6 млрд рублів чистого збитку. Дані за 2018 рік Ford не розкрив, проте збитки залишаються значними, сказали два джерела Reuters.
Хоча продажі Ford виросли за минулий рік на 5,7% (до 53,2 тисячі автомобілів), весь ринок додав 12,8%, а частка концерну склала лише 3% (проти 3,8% в 2013 році). У СП з Sollers, створеного в 2011 році, залишається борг перед Зовнішекономбанком. У момент створення юрособи компанії видали 39 млрд. рублів.
«В даний час відбувається стратегічний перегляд планів» з можливістю «реструктуризації боргу», повідомив представник ЗЕБа. «Акціонери СП обговорюють реструктуризацію бізнесу в рамках нової глобальної стратегії Ford, рішення буде прийнято в другому кварталі 2019 року», - сказала представник Ford в Росії.

В Україні власників генераторів можуть оштрафувати на 500 тис. грн: Хто опиниться в зоні ризику

п’ятниця, 2 грудень 2022, 22:14

Українці, які користуються генераторами, можуть отримати штрафи, сума яких досягає 500 тис. грн. Справа в тому, що зберігати пальне для генератора без відповідної ліцензії не можна, а підприємствам узагалі потрібно оформляти спеціальні документи. Про т...

Підіграє Кремлю: Орбан заявив, що накладе вето на план ЄС надати Україні 18 млрд євро

п’ятниця, 2 грудень 2022, 18:23

Угорщина продовжуватиме виступати проти плану Європейського Союзу щодо надання Україні пакету допомоги в розмірі 18 млрд євро у 2023 році, передають Патріоти України. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнав, що Україні потрібна допомога, але нагол...