Прощання з Росією: "Енергоатом" незабаром розраховує повністю завантажити паливом Westinghouse ще один енергоблок

Це стане другим блоком, повністю переведеним з палива виробництва російської компанії «ТВЕЛ» на американське. Тривалий експериментальний процес по впровадженню "таблеток" Westinghouse у реактори радянського зразка виходить в Україні на фінішну пряму.

ДП «НАЕК «Енергоатом» планує у цьому році завантажити свіжим ядерним паливом виробництва міжнародної інжинірингової компанії Westinghouse Electric Company активну зону енергоблоку №2 Южно-Української АЕС. Про це в інтерв’ю для газети «Голос України» повідомив генеральний директор ВП «Южно-Українська АЕС» Володимир Лісніченко, зазначають Патріоти України.

«У наших подальших планах — здійснити повне завантаження палива Westinghouse також до активної зони блока № 2, на сьогодні він завантажений американським паливом на 50%. Відбутися це може до 2020 року», - сказав він.
Також Лісніченко нагадав, що у минулому році компанія повністю завантажила паливом Westinghouse третій енергоблок Южно-Української АЕС і наразі такий режим роботи проходить дослідну експлуатацію.
«В 2019 році ми зможемо завершити дослідну експлуатацію цього палива і перейти до промислової. Переведення американського палива до категорії промислової експлуатації означатиме, що це паливо без проблем зможуть застосовувати й інші країни, чиї атомні станції були побудовані за технологіями часів Радянського Союзу, — Болгарія, Індія, Іран, Китай, Чехія», - додав гендиректор.
Як повідомлялося раніше, «Енергоатом» - єдина в світі компанія, якій вдалося реалізувати проект з диверсифікації ядерного палива для реакторів радянського зразка типу ВВЕР-1000. На сьогодні ядерне паливо виробництва Westinghouse експлуатується на 6 із 15 енергоблоків. Його впровадження також планується на третьому енергоблоці Рівненської АЕС (з 2021 р).
Джерело: ExPro

"Просто денег нет": Росія суттєво скоротить витрати на анексований Крим

четвер, 6 серпень 2020, 22:20

Історично дотаційний регіон, котрий окупанти показово накачували грошима перші роки хозяйнування, так і "не став на ноги". Період покупки лояльності населення добігає кінця. Отже соціально-економічна обстановка анексованої території лише погіршуватиметься

Почали кидати навіть свої, або Фортуна повернулась до Путіна задом: Орендар російського трубоукладача відмовився добудовувати "Північний потік-2"

четвер, 6 серпень 2020, 19:57

Вочевидь реальна загроза американських санкцій змусила власників судна усвідомити що "гра не вартує свічок". Адже проблемна добудова «Північного потоку – 2» лише епізод, а втратити можна всі інші підряди світу. Російська компанія «Межрегионтрубопроводс...