Прощання з Росією: "Енергоатом" незабаром розраховує повністю завантажити паливом Westinghouse ще один енергоблок

Це стане другим блоком, повністю переведеним з палива виробництва російської компанії «ТВЕЛ» на американське. Тривалий експериментальний процес по впровадженню "таблеток" Westinghouse у реактори радянського зразка виходить в Україні на фінішну пряму.

ДП «НАЕК «Енергоатом» планує у цьому році завантажити свіжим ядерним паливом виробництва міжнародної інжинірингової компанії Westinghouse Electric Company активну зону енергоблоку №2 Южно-Української АЕС. Про це в інтерв’ю для газети «Голос України» повідомив генеральний директор ВП «Южно-Українська АЕС» Володимир Лісніченко, зазначають Патріоти України.

«У наших подальших планах — здійснити повне завантаження палива Westinghouse також до активної зони блока № 2, на сьогодні він завантажений американським паливом на 50%. Відбутися це може до 2020 року», - сказав він.
Також Лісніченко нагадав, що у минулому році компанія повністю завантажила паливом Westinghouse третій енергоблок Южно-Української АЕС і наразі такий режим роботи проходить дослідну експлуатацію.
«В 2019 році ми зможемо завершити дослідну експлуатацію цього палива і перейти до промислової. Переведення американського палива до категорії промислової експлуатації означатиме, що це паливо без проблем зможуть застосовувати й інші країни, чиї атомні станції були побудовані за технологіями часів Радянського Союзу, — Болгарія, Індія, Іран, Китай, Чехія», - додав гендиректор.
Як повідомлялося раніше, «Енергоатом» - єдина в світі компанія, якій вдалося реалізувати проект з диверсифікації ядерного палива для реакторів радянського зразка типу ВВЕР-1000. На сьогодні ядерне паливо виробництва Westinghouse експлуатується на 6 із 15 енергоблоків. Його впровадження також планується на третьому енергоблоці Рівненської АЕС (з 2021 р).
Джерело: ExPro

Бензин на АЗС різко подорожчав: Експерти дали прогноз, як зміняться ціни протягом тижня

вівторок, 20 жовтень 2020, 22:51

С​хоже, що після тривалої стабільності на паливному ринку ціни на заправках почали рости. Мережа АЗС групи «Приват» увечері 19 жовтня підвищила ціни на бензин і дизельне паливо на 1 гривню. Так, літр дизпалива і бензину марки А-95 в мережах «Укрнафта»,...

Інакше буде горе: Україну закликають терміново випустити ОВДП для виплати боргу виробникам зеленої енергії

вівторок, 20 жовтень 2020, 21:33

Представництво американського бізнесу зазначає, що інвестори в зелену енергетику виконали свої зобов’язання – пішли на зниження зеленого тарифу з 1 серпня 2020 року. "Наші члени вважають, що прийняття законопроекту №4151 про внесення змін до Закону "Пр...