Приготуватись всім? Як вибиватимуть борги за комуналку в Україні

Винні за комуналку зможуть відпрацьовувати борги. Але це стосується лише утримання будинку та прибудинкової території. За тепло, воду, світло та газ доведеться платити "живі" гроші, повідомляють Патріоти України.

Таку постанову прийняв Кабінет міністрів України. Боржник зможе виконати некваліфіковану роботу - підмести територію, прибрати сміття, щось відремонтувати, пофарбувати. Щоб виконати складніші завдання - сантехніка, електрика, - треба мати кваліфікацію. Оформляється це спеціальною угодою, об'єм робіт має дорівнювати сумі боргу.

"Такі взаємозаліки між боржником і ОСББ існують 2 роки, хоча практикуються нечасто, - каже голова Асоціації ОСББ і ЖБК Костянтин Кириченко. - Скажімо, в одному з ОСББ мешканець відпрацював свій борг, відремонтувавши вхід у парадному. Щоправда, ця людина любить випити, тому голові ОСББ доводилося його кілька днів щоранку будити, мешканці його по черзі контролювали, щоб він працював, а не загуляв десь із друзями. Але він відремонтував сходи досить якісно".

За його словами, така практика - краща за судову тяганину. "Суди - це довго. Та і що можна взяти з незаможних мешканців - заробітку в них нема, майна теж". Голова організації союзу співмешканців житла Дніпровського району Києва Антоніна Тимошенко вважає, що постанова не працюватиме.

"Яку роботу я можу доручити мешканцям? У мене є сантехнік, електрик, вони отримують зарплатню, я ж не буду в них частину роботи забирати". Є ще одна проблема, про яку розповіли в компанії "Оболонь комфорт":

"У нас переважно нові будинки. Не платять, як правило, люди заможні. На "Мерседесах" їздять, а за квартиру не готові віддавати. Навряд чи ми зможемо примусити їх підмітати двір чи фарбувати сходову клітину. Єдиний вихід - судитися. Хоч це і дуже довго".

Керівниця ЖЕК у №210 Дарницького району Києва Віра Дидренц про нове рішення не знає. "Найбільші боржники, як правило, люди, які ведуть асоціальний спосіб життя. Або старі люди, які не можуть платити. Як я їх примушу виконувати важку роботу?".

Джерело: Обозреватель

Афганістан вже запропонував... родзинки: Росія може почати міняти свою нафту на продукти

п’ятниця, 19 серпень 2022, 13:53

На шостому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Афганістан заявив про бажання закуповувати у Росії товари та нафтопродукти за бартерною схемою. Про це заявив глава Мінпромторгу Афганістану Нуріддін Азізі. Про це повідомляє агентство...

В Україні знижуватимуться реальні зарплати: У НБУ розповіли, хто залишиться затребуваним

п’ятниця, 19 серпень 2022, 11:15

В Україні до кінця року рівень безробіття повільно знижуватиметься, тоді як реальний розмір зарплат (з урахуванням інфляції) скорочуватиметься. Затребуваними у майбутньому будуть фахівці, які задіяні у логістиці та відновленні інфраструктури. Про це йд...