Природа не вибачає хижацького ставлення: Україна починає страждати від нестачі води, - Семерак

Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера або річки, де б якість води була на рівні першого класу, наголосив міністр.

Остап Семерак. Фото:https://day.kyiv.ua/

В останні роки рівень наповнення річок в Україні залишається на позначці 20% від необхідного стандарту, тобто фактично Україна починає страждати від нестачі води. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі ZIK, зазначають Патріоти України.

За його словами, це пов'язано в тому числі і з вирубкою лісів, діяльністю промислових підприємств і розчищенням водних артерій.

"Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера або річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я щоранку прокидався і з жахом дивився новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці", - сказав міністр.

За інформацією чиновника, за халатне ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. Це пов'язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

"Разом з Генпрокуратурою Мінекології розробило зміни саме в кримінальне законодавство, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, що забороняє в 2017 році будь-які перевірки, в тому числі і екологічні. Тому зараз Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок", - зазначив Семерак.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...