В останні роки рівень наповнення річок в Україні залишається на позначці 20% від необхідного стандарту, тобто фактично Україна починає страждати від нестачі води. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі ZIK, зазначають Патріоти України.
За його словами, це пов'язано в тому числі і з вирубкою лісів, діяльністю промислових підприємств і розчищенням водних артерій.
"Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера або річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я щоранку прокидався і з жахом дивився новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці", - сказав міністр.
За інформацією чиновника, за халатне ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. Це пов'язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.
"Разом з Генпрокуратурою Мінекології розробило зміни саме в кримінальне законодавство, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, що забороняє в 2017 році будь-які перевірки, в тому числі і екологічні. Тому зараз Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок", - зазначив Семерак.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...