Природа не вибачає хижацького ставлення: Україна починає страждати від нестачі води, - Семерак

Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера або річки, де б якість води була на рівні першого класу, наголосив міністр.

Остап Семерак. Фото:https://day.kyiv.ua/

В останні роки рівень наповнення річок в Україні залишається на позначці 20% від необхідного стандарту, тобто фактично Україна починає страждати від нестачі води. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі ZIK, зазначають Патріоти України.

За його словами, це пов'язано в тому числі і з вирубкою лісів, діяльністю промислових підприємств і розчищенням водних артерій.

"Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера або річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я щоранку прокидався і з жахом дивився новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці", - сказав міністр.

За інформацією чиновника, за халатне ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. Це пов'язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

"Разом з Генпрокуратурою Мінекології розробило зміни саме в кримінальне законодавство, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, що забороняє в 2017 році будь-які перевірки, в тому числі і екологічні. Тому зараз Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок", - зазначив Семерак.

Нові виплати від держави: Ось кому нарахують 1000 грн і як отримати

четвер, 25 червень 2026, 19:24

Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...