Путін дав наказ: Росстат набрехав у звітності про зростання економіки РФ, - ЗМІ

Підзвітна Мінекономрозвитку РФ Федеральна служба державної статистики (більш відома за скороченою назвою Росстат) за підсумками 2018 року просто "намалювала" 10-кратне зростання у будівельній галузі, щоб на папері вивести російський ВВП у "плюс"

Схему шахрайства в російському статистичному відомстві розкрило за допомогою експертів російське видання "Комерсант", зазначають Патріоти України.

Росстат за підсумками 2018 року оцінив зростання будівельної індустрії в 5,3 відсотка. При цьому за підсумками листопада в річному вираженні галузь росла всього лише на 0,5 відсотка. Аналітики дійшли висновку, що відомство просто "намалювало" це зростання, якого насправді не було.

Фальшива статистика позитивно позначилася і на ВВП Росії за підсумками 2018 року: Мінекономрозвитку вже відзвітувало, що цей показник виріс на 2 відсотки замість початкового прогнозу 1,8 відсотка.

Примітно, що Росстат підвідомчий міністерству економічного розвитку, головою якого є Максим Орєшкін. При цьому в самому відомстві жодних дивовиж у підрахунках не помітили.

"З будівництвом справа дуже хитра. В деякі місяці перегляд у номіналі становить кілька десятків мільярдів рублів. Такі "дорахування" не поясниш чимось осмисленим. Схоже на якісь статистичні фокуси", - цитує видання аналітика Ігоря Полякова з ЦМАКП.

Видання зазначає, що всі можливі моделювання ситуації не дозволяють домогтися тих результатів, про які рапортує Росстат. Такі статистичні хитрощі були виконані для того, щоб відповідати указам президента Росії Володимира Путіна.

У грудні 2018 року колишній глава Росстату Олександр Сурінов подав у відставку, він очолював відомство з 2009 року. При ньому Росстат неодноразово звинувачували у фальсифікації даних, причому пік звинувачень припав на період після того, як відомство перейшло в підпорядкування міністерству економічного розвитку. На даний момент Росстат очолює колишній чиновник Мінекономрозвитку Павло Малков, який обіцяв реформувати відомство.

Прорив російської блокади: Україна налагодила експорт зерна залізницею в обхід Білорусі. Маємо дуже хороші перспективи

субота, 21 травень 2022, 11:14

Москва всіма способами намагається обмежити експорт українських товарів, щоб нанести якомога більших збитків нашій економіці. Однак Україна успішно освоює нові напрямки логістики. Україна налагодила канал експорту зернових до Литви залізницею. Пілот...

Грошей поки що не буде: Стало відомо, коли виплатять підвищені пенсії одній з груп пенсіонерів

субота, 21 травень 2022, 10:20

Відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", індексація - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дозволяє частково або повністю відшкодовува...