Схему шахрайства в російському статистичному відомстві розкрило за допомогою експертів російське видання "Комерсант", зазначають Патріоти України.
Росстат за підсумками 2018 року оцінив зростання будівельної індустрії в 5,3 відсотка. При цьому за підсумками листопада в річному вираженні галузь росла всього лише на 0,5 відсотка. Аналітики дійшли висновку, що відомство просто "намалювало" це зростання, якого насправді не було.
Фальшива статистика позитивно позначилася і на ВВП Росії за підсумками 2018 року: Мінекономрозвитку вже відзвітувало, що цей показник виріс на 2 відсотки замість початкового прогнозу 1,8 відсотка.
Примітно, що Росстат підвідомчий міністерству економічного розвитку, головою якого є Максим Орєшкін. При цьому в самому відомстві жодних дивовиж у підрахунках не помітили.
"З будівництвом справа дуже хитра. В деякі місяці перегляд у номіналі становить кілька десятків мільярдів рублів. Такі "дорахування" не поясниш чимось осмисленим. Схоже на якісь статистичні фокуси", - цитує видання аналітика Ігоря Полякова з ЦМАКП.
Видання зазначає, що всі можливі моделювання ситуації не дозволяють домогтися тих результатів, про які рапортує Росстат. Такі статистичні хитрощі були виконані для того, щоб відповідати указам президента Росії Володимира Путіна.
У грудні 2018 року колишній глава Росстату Олександр Сурінов подав у відставку, він очолював відомство з 2009 року. При ньому Росстат неодноразово звинувачували у фальсифікації даних, причому пік звинувачень припав на період після того, як відомство перейшло в підпорядкування міністерству економічного розвитку. На даний момент Росстат очолює колишній чиновник Мінекономрозвитку Павло Малков, який обіцяв реформувати відомство.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...