Самотність "недонаддержавної бензоколонки" посилюється: Китай готується до закінчення ери вуглеводнів

План Держради КНР передбачає, що до 2030 року 20% всіх енергопотреб другої економіки світу будуть забезпечуватися без використання викопного палива - вугілля, нафти і газу.

Китайці готуються до масового переходу на "чисту енергетику". Ілюстрація: соцмережі.

Китай планує різко збільшити державне фінансування чистої енергетики, за швидкістю розвитку якої вже є світовим лідером. Як повідомляє «Сіньхуа», в найближчі два роки в будівництво сонячних і вітряних електростанцій влада КНР планує інвестувати 2,5 трильйона юанів, або 373 млрд доларів, передають Патріоти України.

Росія практично таку ж суму (338 млрд доларів) планує за 10 років витратити на виробництво зброї: держпрограма озброєнь, підписана президентом Володимиром Путіним у 2018 році, обійдеться платникам податків в 22 трильйони рублів.
Китайські заходи щодо стимулювання екологічно чистої енергетики, націлені на те, щоб радикально збільшити частку невикопних джерел енергії в загальному енергобалансі. Довгостроковий Держради КНР план передбачає, що до 2030 року 20% всіх енергопотреб другої економіки світу будуть забезпечуватися без використання викопного палива - вугілля, нафти і газу.
На даний момент лідером за часткою «зеленої» енергетики в світі є Бразилія, де поновлювані джерела дають близько 45% кінцевого споживання енергії, на другому місці - Євросоюз з часткою в 17%.
Китай відстає від Бразилії в 5 разів і має частку лише 8,9%, проте є найбільш швидкозростаючим ринком в світі із появи нових «зелених» потужностей і залишиться таким як мінімум до 2023 року, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство.
У найближчі 5 років, за оцінкою МЕА, обсяги вироблення вітрової енергії збільшаться майже удвічі - з 21,9 до 39,8 млн тонн нафтового еквівалента на рік. Потужність сонячних станцій зросте втричі - до 33 млн тонн н.е. Використання біопалива підскочить в 1,5 рази - з 15,8 до 22,5 млн тонн н.е.
В цілому в світі, як вважає МЕА, близько 70% всієї нової енергогенерації в найближчі 5 років буде здійснюватися за рахунок поновлюваних джерел. Їх сумарна частка в світовому виробництві електроенергії виросте з 25 до 29,4%, а у виробництві тепла для обігріву - з 10,8 до 11,9%.
За даними Fast Company, до 2018 року більше 40 міст по всьому світу повністю перейшли на відновлювану енергію, і щонайменше сотня міст забезпечує 70% запиту на електроенергію за допомогою чистих джерел.

У список міст США, які на 70% перейшли на поновлювані джерела, входять Сіеттл, Юджин і Аспен. Берлінгтон перейшов на чисту енергетику в повному обсязі. Аналогічну мету поставили Атланта і Сан-Дієго.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...