
З 1 січня 2019-го у столиці зросте оплата за обслуговування будинків і прибудинкової території. Це пов'язане зі здорожчанням електроенергії, зокрема для експлуатації ліфтів та освітлення, повідомляють Патріоти України.
Зростає ж ціна згідно з рішенням Національної комісії, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомив заступник мера Петро Пантелєєв під час брифінгу.
Вона збільшила на 60 копійок тариф на електроенергію для освітлення місць загального користування, роботи ліфтів, насосного обладнання та індивідуальних теплових пунктів, якщо такі встановлено в будинках. Зараз тариф становить 1,68 грн/кВт.
"За тиждень до нового року ніхто не зможе врегулювати це питання. Це небезпечна тенденція. Є ризик того, що люди після нового року виявляться з непрацюючими ліфтами, а якщо є індивідуальний тепловий пункт у будинку і там є насосне обладнання, то тоді це загрожує тим, що не буде й опалення", - прокоментувала голова Управління розвитку житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко.
"Підвищення тарифу потрібно узгодити щонайменше за 2 тижні з мешканцями, потрібно проводити збори з мешканцями, щоб більше ніж 75% людей були згодні з підвищенням тарифу, але люди не погодяться. Якщо підняти тариф автоматично, то це незаконно, пояснювати людям немає часу, можна лише на збиток собі працювати", - додала вона.
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...