Міністерство регіонального
розвитку, будівництва та ЖКГ повинно остаточно передати тарифоутворення на
органи місцевого самоврядування та забезпечити відповідальність перед
громадянами, повідомляють Патріоти України.
"В умовах реформи децентралізації ми зробили кроки не лише до фінансової децентралізації, а й тарифної. Повноваження зі встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги передаються місцевій владі", – зазначив голова відомства Геннадій Зубко.
За його словами, вже багато міст вийшли з умов тарифоутворення незалежного регулятора – НКРЕКП, і самостійно складають тарифи, визначають, наскільки вони економічно обґрунтовані, а також яку допомогу можна надати своїм комунальним підприємствам із місцевих бюджетів.
"Але ми хочемо довести цей процес до кінця, щоб місцеве самоврядування по всіх території України самостійно складало тарифи на тепло- та водопостачання, а головне – звітувало перед своєю громадою, чому встановлено саме такий тариф", – зазначив Зубко.
Міністр підкреслює, що це підвищить якість тепло- і водопостачання, оскільки насамперед місцева влада буде зацікавлена у підвищенні рівня відповідних послуг. Крім цього, жителі зможуть контролювати відповідність ціни і якості отриманих комунальних послуг.
Зубко також повідомив, що наразі вже є новий склад НКРЕКП та ведуться переговори щодо остаточного завершення тарифної децентралізації.
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...
В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...