
Лідери Конгресу США узгодили законопроект про фінансування уряду, який дозволить зняти заборону на експорт нафти, що діяв протягом 40 років. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg.
За словами спікера Палати представників Пола Райана, голосування по законопроекту відбудеться в четвер 17 грудня. Після цього він буде переданий в Сенат. Після повідомлень про рішення конгресменів світові ціни на нафту знову стали падати. До 10:40 мск барель Brent подешевшав на 0,9% до $ 38,3, а котирування WTI знизилися на 1,4% до $ 36,8 за барель.
Слідом за спадом нафтових цін різко ослаб курс рубля. На Московській біржі до 10:30 мск +16 грудня курс долара підскочив на 56 копійок до 70,5 рубля, а євро додав 83 копійки і досяг 77,25 рубля. Заборона на експорт сирої нафти з США діє з початку 1970-х років. Вона був прийнята у відповідь на нафтове ембарго з боку арабських країн, які відмовилися постачати нафту державам, котрі підтримали Ізраїль у конфлікті з Сирією та Єгиптом.
У серпні 2015 року заборону на поставки американської нафти частково було знято: влада США дозволили протягом року обмежений експорт сировини в Мексику. Крім того, в середині минулого року уряд США послабило ембарго, дозволивши двом компаніям продати за кордон надлегку нафту (конденсат).
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...