У Кабміні пояснили, що чекає на українців без права на пенсію

Держава не залишить людину зовсім без засобів до існування, але...

Ілюстрація: ЖЖ

В Україні громадянин не зможе розраховувати на виплату пенсій від держави, якщо не набере мінімальний страховий стаж, повідомляють Патріоти України.

"Якщо людина не працює, то вона залишиться без пенсії. Що таке пенсія? Це не те, що дарується державами. Пенсія - це те, що зароблено людиною. У нас мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію, - 15 років. І це залишається незмінним", - повідомив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір в інтерв'ю "Сегодня". За його словами, розмір виплат також буде залежати від рівня стажу.

"Зрозуміло, що якщо одна людина пропрацювала 15 років, а інша - 35 років, то у них повинна бути різна пенсія. І зрозуміло, що, якщо людина платила більше внесків, вона повинна отримувати більшу пенсію. Саме на цьому побудована пенсійна реформа. Так що нелегальна зайнятість негативно впливає на майбутнє людини", - заявив Шамбір.

При цьому заммінстра зазначив, що держава не залишить людину без засобів до існування. "Крім пенсії у нас передбачена державна соціальна допомога, і, якщо людина не має мінімального страхового стажу, то для неї передбачається соціальна допомога після досягнення 65 років. Державна соціальна допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум зараз - 1373 гривні", - резюмував Шамбір.

Буде кілька ключових факторів: У НБУ розповіли, коли подешевшають кредити для українців

вівторок, 6 червень 2023, 8:38

Національний банк України опублікував свої прогнози на найближче майбутнє української економіки. Зокрема, НБУ покращив свій прогноз щодо ВВП на 2023 рік, а також розповів, чи можуть українці розраховувати на дешевші кредити у найближчому майбутньому.У ...

Від 1200 до 1700 євро: Які сезонні роботи пропонують українцям у Німеччині влітку

вівторок, 6 червень 2023, 8:10

Українці можуть непогано заробити, поїхавши на сезонні роботи до Німеччини. Це досить важка праця у полях та теплицях, проте рівень зарплат щороку приваблює багатьох іммігрантів, зокрема з України. За місяць роботи у полі можна отримати від 1200 до 170...