До кінця 2016-го депутати повинні прийняти закон “Про енергетичну ефективність будівель”, в якому буде норма про обов’язковий енергетичний аудит, проводити який будуть експерти. Окрім того, для окремих будівель доведеться оформити сертифікат енергетичної ефективності, а за порушення закону доведеться заплатити штраф – від 3400 до 5100 гривень.
Енергетичний аудит пройдуть усі об’єкти будівництва та вже зведені будівлі за рахунок власників. Вартість дослідження залежить від площі будинку та від того, яке обладнання використовує аудитор.
Орієнтовна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок: до 100 квартир – 9.5 тис. гривень, до 300 квартир – 12 тис. гривень, до 350 квартир – 13 тис. гривень.
Окрім енергоаудиту, окремим будівлям доведеться оформити сертифікат енергоефективності: новобудовам, будівлям, які здаються в оренду як мінімум на рік. Сертифікат вважається дійсним 10 років за умови, якщо за цей час будівля не буде утеплятися. Тим, хто сертифікат не отримає, доведеться заплатити штраф від 3400 до 5100 гривень. “Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2017 року», – йдеться в законопроекті.
В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять вимоги до стажу. В результаті більше українців не зможуть вчасно виходити на заслужений відпочинок. Про це йдеться в чинному законі "Про загально...
В Україні тариф на газ та електроенергія із 1 грудня не зміниться. Ціна становитиме 7,96 грн за куб газу для клієнтів "Нафтогазу". А це близько 98% усіх українських сімей. Водночас за кожну кВт*год електроенергію потрібно буде платити 4,32 грн. Про це ...