До кінця 2016-го депутати повинні прийняти закон “Про енергетичну ефективність будівель”, в якому буде норма про обов’язковий енергетичний аудит, проводити який будуть експерти. Окрім того, для окремих будівель доведеться оформити сертифікат енергетичної ефективності, а за порушення закону доведеться заплатити штраф – від 3400 до 5100 гривень.
Енергетичний аудит пройдуть усі об’єкти будівництва та вже зведені будівлі за рахунок власників. Вартість дослідження залежить від площі будинку та від того, яке обладнання використовує аудитор.
Орієнтовна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок: до 100 квартир – 9.5 тис. гривень, до 300 квартир – 12 тис. гривень, до 350 квартир – 13 тис. гривень.
Окрім енергоаудиту, окремим будівлям доведеться оформити сертифікат енергоефективності: новобудовам, будівлям, які здаються в оренду як мінімум на рік. Сертифікат вважається дійсним 10 років за умови, якщо за цей час будівля не буде утеплятися. Тим, хто сертифікат не отримає, доведеться заплатити штраф від 3400 до 5100 гривень. “Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2017 року», – йдеться в законопроекті.
Українці, як правило, наважуються оформити кредит, щоби виправити своє фінансове становище. Хоча більшість людей побоюються брати позики в банку чи МФО іноді стається так, що кредит на людину оформлюють без її відома. Така ситуація нещодавно сталася з ...
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...