Унікальний ККД, ще й на "зеленій енергії": Багатоповерхівку в Києві перевели на поновлювані джерела

ОСББ залучило більше 30 млн грн «теплого кредиту» на встановлення сонячних панелей, вітряків та сукупного обладнання. В результаті надзвичайна енергоефективність і вигода для домогосподарств – все обраховано.

Голова Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Оберіг на Позняках» Валерій Нікітченко повідомив про те, як в будинку просувається процес реконструкції систем теплопостачання і водопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, зазначають Патріоти України.

За словами Нікітченко, на торці багатоквартирного будинку вже змонтували частину сонячної електростанції. Також найближчим часом будуть встановлені фотопанелі, призначені для постачання енергією теплових насосів, які будуть брати тепло з вентиляційних каналів будинку і забезпечувати гарячою водою весь будинок круглий рік.

«В результаті ми плануємо вийти на унікальний ККД з використанням відновлюваних джерел енергії!», - написав Нікітченко.

Теплові насоси готують до встановлення

Також в будинку встановили автономну систему опалення. Але на трьох поверхах будинку виникли проблеми - батареї недостатньо гарячі. У квартирах тримається температура 19 градусів. Цю проблему обіцяють усунути до січня, коли встановлять систему розподілу тепла.

У листопаді ОСББ запланувало провести ряд робіт з посилення енергоефективності:

Зараз більшість робіт закінчено.ОСББ «Оберіг на Позняках» управляє величезним будинком на вулиці Миколи Бажана, 16 у Києві, що складається з 422 квартир з різною кількістю поверхів. Співвласники будинку вирішили заощадити завдяки зменшенню споживання тепла і, звернувшись в 2017 році до чиновників і банків, зуміли залучити на енергоефективні заходи майже 31 млн 300 тис. грн.

Унікальність цього випадку полягає в тому, що ОСББ освоїло рекордний «теплий кредит» за всю історію існування програми. Перший транш надійшов з міського бюджету, другий надав «Укргазбанк».

Згідно з умовами кредиту, співвласники будинку повинні виплатити протягом п'яти років трохи більше ніж 6,5 млн грн за кредитною ставкою 21% річних (15 400 гривень на квартиру). Інша частина позики буде погашена з державного та місцевого бюджетів.


Зелений водень з сонячної енергії: Багатообіцяючі технології виробництва екологічного палива, - вчені

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:50

При подальшому зниженні вартості електролізерів і сонячних панелей, LCOH «електролізного водню» може скоротитися до 3,76 долара США за кілограм водню, підрахували автори. "Исследовательская группа из Утрехтского университета в Нидерландах сравнила две ...

Готуйте кишені: Українці по-новому будуть платити податок на нерухомість, перевірять вартість квартир кожного

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:27

В Україні податок на нерухомість будуть стягувати з урахуванням не метражу, а вартості житла. У результаті ті, хто живе в центральних частинах міст, буде платити більше. Про це розповів глава комітету податкової, митної та фінансової політики Данило Ге...